Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 
Bhumibol Adulyadej nie żyje

Zmarł król Tajlandii Bhumibol Adulyadej

Dzisiaj Pałac Królewski poinformował, że król Tajlandii Rama IX nie żyje. Bhumibol Adulyadej był najdłużej panującym monarchą na świecie, 5 grudnia obchodziłby 89. urodziny.

W skonfliktowanym społeczeństwie król był osobą, która mogła jednoczyć kraj.
Król Bhumibol zwany Rama IX wychowywał się w Szwajcarii. Wstąpił na tron po śmierci brata króla Ananda Mahidola, jednak powrócił do kraju dopiero po zakończeniu studiów w 1950 roku. Pełne imię ceremonialne króla brzmiało: Jego Wspaniałość, Wielki Pan, Siła Ziemi, Nieporównywalna Moc, Syn Mahidola, Potomek Boga Wisznu, Wielki Król Syjamu, Jego Królewskość, Wspaniała Ochrona.

Śmierć króla Tajlandii Bhumibola Adulyadeja

Dzisiaj około godziny 11 naszego czasu (16 czasu lokalnego) pałac królewski komunikat o śmierci władcy Tajlandii: „Jego Królewska Mość zmarł w szpitalu Siriraj”. Nie podano przyczyny zgonu, jednak od kilku dni ze szpitala dochodziły niepokojące informacje o niestabilnym stanie zdrowia władcy. Tajowie modlili się o zdrowie króla oraz ubierali różowe i żółte kolory, wierząc w ich moc.


Pogrzeb króla Tajlandii Ramy IX  informacje dla turystów

Uroczystości pogrzebowe króla odbędą się w październiku 2017 roku w Bangkoku. Zobacz informacje dla turystów o utrudnieniach związanych z pogrzebem . Jakie imprezy zostaną odwołane i które atrakcje turystyczne będą zamknięte.


Król Tajlandii jest traktowany jak ojciec narodu i czczony przez Tajlandczyków niczym bóg. Uwielbienie i miłość do króla jest usankcjonowana prawnie, a za obrazę jego majestatu grozi wieloletnie więzienie, a nawet kara śmierci.

Tajlandia w żółtym i różowym kolorze

Tajowie przywiązują ogromną wagę do kolorów i tak żółty jest symbolem rodziny królewskiej. Kilka lat temu królewscy astrologowie orzekli, że różowy będzie pozytywnie oddziaływał na stan zdrowia monarchy. W tym tygodniu Tajowie ubierali się w kolorze różowym, wierząc że pomoże w poprawie zdrowia władcy.

Tajlandia po śmierci króla

W kraju zapanowała żałoba narodowa, która potrwa rok (dla urzędników państwowych). Turyści odwiedzający Tajlandię w tym okresie są proszeni o uszanowanie uczuć Tajów. Dostęp do rozrywki, wliczając restauracje, bary i centra rozrywkowe w Bangkoku, może zostać ograniczony. Na okres 30 dni flagi narodowe zostaną opuszczone do połowy masztów, a wszystkie imprezy w tym okresie zostaną odwołane. Tak informują władze, jednak można się spodziewać, że w bardziej turystycznych regionach kraju żałoba nie będzie miała wpływu na życie codzienne. Wielkie centra handlowe i przemysł rozrywkowy na wyspach zapewne nie zostanie zamknięty.

Król Bhumibol Adulyadej zasiadł na tronie w 1946 roku, co oznacza, że w większości żyjący Tajowie nie znają innego króla i nie wyobrażają sobie innej osoby na tronie. Jego następca 63-letni książę Maha Vajiralongkorn nie ma szans na tak długie panowanie ze względu na swój wiek.

Koronacja Ramy X króla Tajlandii

Jedno jest pewne Tajlandia, jaką znamy przechodzi do historii.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>