Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 

Turyści w Tajlandii zapłacą więcej za leczenie

Tajlandia wprowadza podwójne stawki za leczenie i usługi dla turystów. Leczenie w Tajlandii będzie dużo droższe dla obcokrajowców. 

O tym, że turyści płacą inne (wyższe) ceny w hotelach, barach, atrakcjach turystycznych i sklepach wiadomo od dawna, ale obecnie ta praktyka została wprowadzona do opieki medycznej. Po wprowadzonych zmianach wprowadzono odmienne cenniki dla pacjentów z różnych krajów.

Tajlandia, turystyka medyczna i leczenie

Wszystko wskazuje na to, że władze Tajlandii chcą tak walczyć z turystyką medyczną, która zyskuje na popularności. Tajska służba zdrowia jest prywatna i funkcjonuje na wysokim poziomie. Do tego stopnia, że wielu mieszkańców krajów zachodnich wybiera leczenie w Tajlandii, jako tańsze i w wyższym standardzie. Napływ medycznych turystów zmusza do zmian w systemie ochrony zdrowia, gdyż w najbliższych latach turystyka medyczna stanie się ważną gałęzią tajskiej turystyki. W 2018 roku turystyka medyczna przyniosła Tajlandii ponad 600 milionów USD.

Koszty leczenia w Tajlandii

Od 29 września 2019 roku tajskie szpitale publiczne obciążają obcokrajowców wyższymi stawkami za usługi medyczne. Z pewnością spowoduje to wzrost cen za ubezpieczenie turystyczne w Tajlandii. O ile wcześniej można było pokryć koszty podstawowego leczenia z własnej kieszeni, to obecnie jest to już bardzo drogie. Tym bardziej, że w trakcie leczenia w Tajlandii wykonywanych jest wiele dodatkowych procedur medycznych, które mają na celu jedynie wyciągnięcie pieniędzy. Trzeba też rozróżnić ubezpieczenie turystyczne od ubezpieczenia medycznego. Polisa turystyczna do Tajlandii zwykle zawiera ubezpieczenie zdrowotne. Natomiast typowe ubezpieczenie zdrowotne, pozwala na korzystanie z opieki i usług medycznych w większym zakresie.

Tajlandia leczenie i opieka medyczna

Wiza do Tajlandii, a koszty leczenia

Według wprowadzonych przepisów funkcjonują, aż 3 cenniki
Pierwszy obejmuje obywateli Tajlandii, którzy za leczenie płacą tyle, co dotychczas.
Druga grupa to obywatele krajów ASEAN (Filipiny, Indonezja, Malezja, Singapur, Tajlandia, Brunei, Wietnam, Laos i Mjanma, Kambodża). Stawki za ich leczenie są zbliżone do tych, które płacą Tajowie.
Trzeci cennik dotyczy imigrantów z pozostałych krajów. Tutaj ceny są znacząco wyższe.
Czwarta grupa obejmuje turystów i rezydujących emerytów. Tu ceny są, nawet kilkukrotnie wyższe, niż w pierwszej grupie.

Kategoryzacja następuje na podstawie typu wizy, która uprawnia do przebywania na terytorium Tajlandii.

Starość w raju nie jest taka kolorowa

Nowe przepisy najbardziej uderzą w mieszkających w Tajlandii zachodnich emerytów, którzy postanowili starość spędzić w krainie uśmiechu. Prawdą jest, że w ostatnich latach zliberalizowano przepisy dotyczące ich rezydentury w Tajlandii. Teraz widać jaki jest kierunek zmian.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>