Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 
Taksówki na lotnisku Suvarnabhumi

Transport z lotniska do centrum Bangkoku

Czym dostać się z lotniska do centrum Bangkoku? Transfery na lotnisko Suvarnabhumi (BKK). Tani transport z i na lotnisko.
Chcąc się dostać z lotniska Suvarnabhumi do centrum miasta Bangkok lub z miasta na lotnisko mamy do wyboru kilka środków transportu. My polecamy kolejkę, jako tanie i wygodne rozwiązanie, jednak wszystko zależy od sytuacji: jeżeli podróżujemy w klika osób lepsza może okazać się taksówka, jeżeli mieszkamy w jednym z dużych hoteli najlepszym transportem będą autobusy AirPort Express.

Z Bangkoku na lotnisko Suvarnabhumi.
Jesteś na lotnisku Suvarnabhumi, jak dostać się do miasta. Zobacz najlepsze opcje transferów.  Rozpiętość cen od 35 do 400 baht.

Najważniejsze, żeby przed przejazdem dowiedzieć się ile powinien kosztować kurs z lotniska Suvarnabhumi. Wszystko zależy od ilości osób, które z nami podróżują, jeżeli jesteśmy sami to najlepsza będzie kolejka, ale gdy jest nas więcej osób lepiej wybrać inne środki komunikacji.

Transfer na lotnisko w Bangkoku.
Kolejka to jeden z najlepszych sposobów na dostanie się do centrum Bangkoku.

Kolejka z lotniska – Airport Rail Link

Airport Rail Link – zdecydowanie najtańszy sposób na dojazd z lotniska do centrum i z centrum na lotnisko. Standard klimatyzowanych pociągów nie odbiega od metra czy BTS. Stacja znajduje się poziomie B1, dwa piętra poniżej hali przylotów. Koszt biletu to w zależności od ilości stacji około 40 baht. Łatwe przesiadki do metra i BTS.

Kolejka jeździ od godz. 6:00 do 24:00,  jeżeli przylatujemy lub wylatujemy w nocy należy brać to pod uwagę.

Autobusy w Bangkoku
Autobusy komunikacji miejskiej są tanie, ale niezbyt komfortowe.

Autobusy w Bangkoku – z lotniska

Duże klimatyzowane autobusy AirPort Express kursują na różnych trasach a dojechać można nimi do Silom Road, Khao San Road, CentralWorld, Hua Lamphong (Dworzec Centralny) przez Victory Monument (duży węzeł komunikacyjny). Koszt to około 150 baht.
Autobusy komunikacji publicznej są dużo tańsze około 35 baht, jednak zatrzymują się na wielu przystankach i podróż nimi trwa znacznie dłużej. Dla chcących od początku przyjazdu chłonąć tajską kulturę to dobry start. Z lotniska do centrum Bangkoku jedzie się około godzinę.

Taksówki na lotnisku Suvarnabhumi
Taksówka to najwygodniejszy sposób, by dostać się do centrum Bangkoku.

Taxi z lotniska

Taksówki odjeżdżają z poziomu 1 przy wyjściach 3, 4, 7 i 8. Najpierw pobiera się bilet z nr stanowiska na którym będzie czekała nasza tajska taksówka. Jeżeli negocjacja ceny nie będzie satysfakcjonująca wracasz do biletomatu powtarzasz procedurę. Jest to opłacalne rozwiązanie jeżeli podróżujesz w większym gronie. Przy automacie możesz też zapytać się ile powinien kosztować Twój kurs. Koszt powinien wynieść 300-400 baht. Możesz udać się w miejsce, gdzie taksówki przywożą turystów na lotnisko  i tam wynegocjować lepszą cenę.

Upewnij się, że wynegocjowana kwota zawiera opłatę za autostradę około 50-120 baht.

0 thoughts on “Transport z lotniska do centrum Bangkoku

  • Marta grzechu warta says:

    Hola hola, zależy gdzie się chce dojechać. Czasami taxi to jedyny sposób, by dojechać do hotelu, który nie jest położony przy stacji metra, przystanku lub bts.

  • Do poruszania się po Bangkoku najlepiej wynająć skuter. za kilkanaście złotych mamy własny pojazd, któremu nie są straszne korki

  • tajlandia.org says:

    Dodajmy jeszcze, że w Bangkoku jeździ jeszcze jeden rodzaj taksówek, ale nie został tu wymieniony, bo ciężko nam sobie wyobrazić pasażera z bagażami z samolotu na skuterze. W Tajlandii wszystko jest możliwe dlatego dopowiadamy do głównej treści.

  • Tam jest jedna mafia. kierowca wysadził nas z złym miejscu, zawyżył cenę o jakieś 200 baht. Maskara. Tajlandia to kraj dziwek i oszustów!

    • Krystian. To zalezy. Nalezy nie dac sie oszukac. Zdarza sie to natomiast jedz do Indonezji tam zobaczysz patologie korupcji ktora jest tak przezarta ze ludzie nawet nie widza nic zlego ze trzeba tam za wszystko placic nawet jesli zaplaciles w kasie za bilet wczesniej np idac do wodospadu sinisapi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>