Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 
Phuket Airport HKT

Lotnisko Phuket transfery i transport

Międzynarodowy Port Lotniczy Phuket
Przed lotniskiem Phuket ustawia się duża kolejka busów i taksówek.

Transfery z lotniska Phuket International Airport, czyli jak dojechać z lotniska Phuket (HKT) na plaże Patong, Kata, Karon i do Phuket Town.
Z lotniska Phuket możemy się dostać do miasta na kilka sposobów:
Busy z lotniska Phuket

Klimatyzowane busy w pobliżu Patong Beach
Busy z lotniska Phuket,wożą turystów też na wycieczki po wyspie, to podstawowy środek transportu.

Przy wyjściu z lotniska są stanowiska przy których możesz kupić bilety na transfery busami. Cena biletu to około 200THB. Bus przewiezie nas bezpośrednio do hotelu, jednak musimy się liczyć z próbami naciągania. Busy podjeżdżają pod umówione agencje turystyczne, gdzie pasażerów naciąga się na kupno wycieczek fakultatywnych, lub noclegów po zawyżonej cenie. Nic nie musimy kupować i należy domagać kontynuowania podróży. Busy są wygodne i klimatyzowane.

Autobus z lotniska do Phuket

 

Transport z lotniska Phuket
Pomarańczowy autobus lotniskowy ma przystanek na lewo od wyjścia.

Autobus kursujący z lotniska do miasta jest koloru pomarańczowego i kosztuje najmniej. Bilety również kupujemy przy stoiskach. Z Phuket możemy podróżować do plaż Kata i Karon lokalnymi autobusami za około 40THB. Można też skorzystać z autobusu lotniskowego Airport Bus, cena biletu to 100THB.

Taksówki z lotniska Phuket

Taksówki to najszybszy, ale też najdroższy sposób na dostanie się do różnych punktów Wyspy Phuket. Tutaj mimo wysokiej ceny możemy mieć przystanek w zaprzyjaźnionym z kierowcą biurze podróży, gdzie ceny będą kilkukrotnie wyższe niż na miejscu. Cena za transfer na lotnisko to około 800 THB, którą zwykle można obniżyć do 550-600THB. Taksówki na Phuket nie mają taksometrów, a często nawet oznaczeń. Inter

Na co uważać i na co zwrócić uwagę
1. Bilet na przejazd kuluj tylko przy specjalnie oznaczonych stanowiskach.
2. Unikaj jak ognia naganiaczy oraz osób, które proponują Ci sprzedaż biletu.
3. W trakcie przystanku w biurze podróży nie dokonuj żadnych zakupów, mimo pozornie atrakcyjnych obniżek i promocji.
4. Kontroluj trasę przy użyciu nawigacji w telefonie.
5. Nie zgadzaj się na napiwki dla kierowcy, dodatkowe opłaty np. za paliwo na stacji benzynowej itd. Opłata uiszczona na lotnisku pokrywa całość.

Zobacz też:

Jak dojechać na lotnisko Phuket

Najprostszy i najbardziej godny zaufania jest autobus Airport Bus. Kierowcy są uprzejmi i zatrzymują się na życzenie. Doradzą, pomogą i dobrze mówią po angielsku. Jeżeli chcemy podróżować wygodniej to możemy wybrać bus, który wysadzi nas pod samym hotelem, ale musimy być przygotowani na próby naciągania na inny hotel, zakupy po drodze. Często kierowcy domagają się napiwku, którego nie trzeba płacić.  W taksówkach rządzi na Phuket mafia i wybierając ten sposób podróżowania możesz spodziewać się wszystkiego. Od zawyżonej opłaty na koniec kursu, przez podróże w różne dziwne miejsca wyspy, a na wysadzeniu pod innym adresem kończąc.

One thought on “Lotnisko Phuket transfery i transport

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>