Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 
Telefony w Tajlandi operatorzy

Telefony w Tajlandii

Przybywając do Tajlandii pierwsze kroki należy skierować do punktu wybranego operatora telekomunikacyjnego – ich punkty sprzedaży znajdują się przy wyjściu z lotniska. Ceny są tam takie same jak w mieście, a można liczyć na pomoc przy uruchomieniu i rejestracji karty sim.
Roaming polskich sieci może być bolesny dla naszego portfela, a oferta tajskich operatorów jest na tyle atrakcyjna, że za odpowiednik kilkudziesięciu złotych możemy korzystać z nielimitowanych rozmów i internetu. Ważność ofert to 7, 14, 30 dni. Pamiętaj, by wyłączyć dostęp do internetu na polskiej karcie sim. Taniej wyjdzie oddzwanianie z tajskiego numeru niż odbieranie rozmów z Polski.

Jaki mobilny internet  w Tajlandii

Wiele osób zastanawia się która sieć komórkowa jest najtańsza w Tajlandii, ale odpowiedź nie jest łatwa i jednoznaczna. Rynek operatorów komórkowych w Tajlandii jest bardziej dynamiczny, niż w Polsce. Cenniki i promocje zmieniają się z dnia na dzień. Ceny są porównywalne, jedynie możemy skorzystać na aktualnej promocji i otrzymać np. dodatkowe pakiety transferu i rozmów. Przy zakupie internetu mobilnego trzeba wziąć pod uwagę:

  1. Długość pobytu – można kupić karty aktywne przez 7, 10, 14 i 30 dni i umożliwiające w tym okresie nielimitowany dostęp do internetu
  2.  Wykorzystywane aplikacje – można wybrać ofertę z nielimitowanym dostępem do profili społecznościowych
  3. Trasę podróży – jeżeli wybieracie się na prowincję lepiej wybrać największego operatora, który zapewni zasięg w odległych rejonach Tajlandii
Telefonowanie w Tajlandii. Internet w Tajlandii oferty.
W Tajlandii można wybierać ze specjalnych ofert operatorów GSM dla turystów.

Operatorzy telekomunikacyjni w Tajlandii

  • DTAC http://www.dtac.co.th
  • AIS http://www.ais.co.th
  • True Move http://www3.truecorp.co.th

Aktualne promocje i ceny połączeń telefonicznych znajdziecie na podanych stronach www. Karty SIM oprócz lotniska kupicie w sklepach 7eleven, które można spotkać na każdym kroku. Pracownicy chętnie pomogą w konfiguracji telefonu.

Jak dzwonić z Polski do Tajlandii

0066 lub +66 to numer kierunkowy Tajlandii
Wpisujemy [0066] i lokalny numer telefonu bez 0 na początku

Jak dzwonić w Tajlandii

Wpisujemy [0] [numer kierunkowy miasta] [numer abonenta]
Ten sam schemat stosujemy dzwoniąc w obrębie tego samego miasta

Czy w Tajlandii wystarczy tylko dostęp do internetu

Zalecamy wybranie operatora, który oprócz internetu umożliwia wykonywanie bezpłatnych połączeń telefonicznych. Przydać się to może wielokrotnie: wyjaśnienie problemów z serwisem rezerwacyjnym np. booking, agoda itd. kontakt z ambasadą, kontakt z operatorem bankomatu, który nie oddał karty, zmiany w rezerwacji wycieczek, kontakt z hotelem w przypadku kłopotów na mieście. Czasami możemy sporo zaoszczędzić i uniknąć kłopotów.

Jak dzwonić z Tajlandii do Polski

00148 lub +48 to numer kierunkowy Polski
Wpisujemy [0048] i lokalny numer telefonu bez na początku np. 00 48 601 601 601
Uwaga dzwoniąc z karty SIM możesz dodać prefix (True Move 006) lub (AIS 003) przed całym numerem np. 00X 00 48 601 601 601 by dzwonić taniej. Zawsze informacje o tym, jak wykonywać rozmowy międzynarodowe, znajdziesz na stronie wybranego operatora.

Przed wylotem do Tajlandii koniecznie sprawdźcie czy wasz telefony, tablety i modemy gsm nie posiadają blokad sim-lock. Jeżeli na miejscu okaże się zapomnieliście i wasze urządzenie jest zablokowane przed tajskimi kartami SIM, udajcie się do centrum handlowego MBK, gdzie całe piętro jest wypełnione setkami punktów serwisowych. Miejscowi usuną każdą blokadę i rozwiążą każdy problem ze sprzętem elektronicznym.

Gdzie kupić kartę sim w Tajlandii

Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno aktywacji na lotnisku. Czy do Tajlandii trzeba zabrać tajską walutę? Absolutnie nie! Zobacz jaką walutę zabrać do Tajlandii. Pieniądze lepiej wymienić na miejscu. Na lotnisku Suvarnabhumi w Bangkoku na najniższej kondygnacji znajduje się kantor oferujący bardzo dobre kursy. W wymienionymi tajskimi bahtami trzeba wrócić do głównego wyjścia, gdzie znajdują się punkty sprzedaży wszystkich operatów GSM w Tajlandii. Przygotuj paszport, który musisz okazać przy zakupie karty sim. Możesz dać pracownikowi swój telefon, by zainstalował kartę i dokonał aktywacji karty i internetu mobilnego.

Internet w Tajlandii

Faktem jest, że internet w Tajlandii jest szybki i dostępny. W większości hoteli można korzystać z bezpłatnego dostępu do sieci. Restauracje, centra handlowe, a nawet urzędy oferują  bezpłatny internet w Tajlandii. Darmowe Wi-Fi jest zwykle zabezpieczone hasłem, ale jego zdobycie ogranicza do rozejrzenia się, lub zapytania pracowników. Mimo wszystko trzeba mieć dostęp do sieci w telefonie, gdyż szukanie bezpłatnego Wi-Fi zajmuje sporo czasu i ogranicza mobilność.

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>