Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 
Targ owoców Or Kor Tor w Bangkoku

Targ owoców Or Kor Tor w Bangkoku

Targ owoców Or Kor Tor w Bangkoku
Na targu najlepiej pojawić się wcześnie rano. Towary są świeże i nie jest gorąco.

Trzeci pod względem wielkości market z owocami w Azji. Targ owoców Or Kor Tor Fruit Market w Bangkoku położony w sąsiedztwie słynnego Chatuchak Market. Tutaj w jednym miejscu spotkasz owoce z całej Azji.
Wszystko świeże, kolorowe, różnorodne i wspaniale wyeksponowane, jak na Tajlandię przystało.


Najprostszy dojazd to BTS lub metro stacja Mo Chit. Sam targ nie ogranicza się jedynie do owoców, możemy spróbować przetworów i potraw tajskiej kuchni.
Na zadaszonym targowisku możemy kupić owoce sprowadzone z najdalszych zakątków Azji. Ceny są dużo niższe, niż w innych miejscach Bangkoku, a wybór jest przeogromny. Uwagę przyciąga sposób ekspozycji towarów, które są szczegółowo dekorowane każdego dnia. Na Or Kor Tor Market najlepiej pojawić się z samego rana, gdy nie jest jeszcze gorąco, a owoce są świeże i dopiero co przywiezione.
Cześć targowiska zajmuje dział ryb i owoców morza, na którym kupimy ryby świeże, mrożone i suszone. Po drugiej stronie znajduje się część z przedmiotami niezbędnymi w kuchni.
W związku z sąsiadowaniem Chatu Chak Market odradzamy wizyty na Or Kor Tor Market podczas weekendu, gdyż jest tam wtedy tłoczno i ceny szybują w górę.


Pamiętaj!
1. Ceny są negocjowalne.
2. Jest wiele stoisk z podobnym asortymentem, więc jeżeli nie uzyskamy dobrej ceny idźmy dalej.
3. W części gastronomicznej uważaj na pikantne potrawy i do zamawianych dań kup wodę, jeżeli nie masz jej przy sobie.
4. Korzystaj i próbuj owoców przed zakupem. Unikniesz niemiłych niespodzianek. Niektóre owoce są dość specyficzne i nie muszą Ci smakować (np. durian)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>