Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 
Taxi w Bangkoku

Taksówki w Bangkoku

Taxi w Bangkoku
Taksówki w Bangkoku można spotkać na każdym kroku. Ze względu na zakorkowane ulice nie jest to najszybszy środek transportu.

Dlaczego taksówki w Bangkoku nie są najlepszym środkiem lokomocji? Ile kosztuje taksówka oraz jak nie dać się oszukać kierowcy. 
Podróżowanie taksówkami w Bangkoku ma zalety, z których największymi są pojemny bagażnik i klimatyzacja. W tym mieście jeżdżą miliony taksówek i czasami ma się wrażenie, że tylko one poruszają się po tej metropolii.  Praktycznie wszystkie taksówki to samochody Toyota Corolla Altis, chwalone przede wszystkim za bezawaryjność i prostą konstrukcję. Oczywiście należy pamiętać, że Tajlandia jest w krajem w którym pojazdy mają kierownicę po prawej stronie.Kolory taksówek w Bangkoku

  • żółto-zielonym
  • różowym
  • żółtym
  • pomarańczowym
Taksówki w Bangkoku jakie wybrać
Najpopularniejszy kolor taksówek w Bangkoku to żółto-zielone

Ceny taksówek w Tajlandii

Mimo, że  wszystkie taxi w Bangkoku mają zainstalowane taksometry kierowcy nie chcą ich używać. W praktyce obowiązują ceny umowne, a co najważniejsze negocjowalne. Bez targowania w większości przypadków przepłacimy kilkukrotnie za kurs. Na szczęście negocjacje nie są trudne, a taksówkarze bez oporu obniżają ceny. Nie należy się bać jazdy bez taksometru, ale warto mieć przy sobie telefon z nawigacją, dzięki czemu sprawdzimy trasę przejazdu. Taksówkę łapiemy na ulicy, jeździ ich naprawdę sporo, więc bez problemu złapiemy następną w przypadku, gdy negocjowanie ceny nie będzie szło po naszej myśli. Jeżeli nie jesteśmy w tym dobrzy możemy skorzystać z aplikacji Uber lub Grab.

Na co uważać jadąc taksówką

Zawsze ustalaj cenę przed rozpoczęciem kursu. Upewnij się czy wynegocjowana kwota obejmuje całość kosztów przejazdu. Nie zgadzaj się na zatrzymywanie się po drodze, gdyż możesz się załapać na całodzienny rajd po najdroższych sklepach.
Korzystanie z taksówek polecamy w czasie dużych upałów, deszczu i w przypadku, gdy podróżujemy z dużym bagażem. Taksówki, jak inne samochody stoją w korkach, więc w godzinach szczytu lepiej wybrać inny środek transportu.

Przymusowe przystanki na zakupy

Bardzo popularnym procederem jest wożenie turystów do sklepów, w których po zawyżonych cenach oferowane są nam różne towary. Taksówkarze dorabiają sobie w ten sposób, gdyż mają płacone za każdego przywiezionego turystę. W czasie jednego kursu możemy zostać zabrani na drugi koniec Bangkoku do kilku różnych sklepów, tak że powrót do miejsca rozpoczęcia kursu oznacza większą opłatę niż początkowo ustalona za cały kurs. Dlatego tak ważne jest kontrolowanie trasy w telefonie komórkowym oraz dokładne ustalenie z kierowcą, że chcemy jechać prosto do celu, bez przystanków po drodze.

Transport w Bangkoku

Bangkok to ogromne miasto, którego powierzchnia jest 3 razy większa od stolicy Polski. Wśród środków publicznego transportu najpopularniejsze jest Metro MRT, BTS i Airport Link, gdyż zapewniają szybkie przemieszczanie się po Bangkoku, bez względu na korki. Jeżeli chodzi o transport indywidualny to królują tuk-tuki, taksówki i skutery.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>