Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 
Wszystkie zdjęcia na tej stronie są naszego autorstwa, więc nie ma co się poddawać. Można zrobić fajne zdjęcia, prawie tak dobre jak w folderach.

Tajskie plaże zdjęcia vs. rzeczywistość

Czy plaże z tajskich widokówek i folderów istnieją – zastanawia się wiele osób zachęconych cudownymi zdjęciami rajskich plaż. Na miejscu się okazuje, że w rzeczywistości plaże mają niewiele wspólnego ze zdjęciami. Tajskie plaże zdjęcia, a rzeczywistość – zobacz jak jest naprawdę.

Biznes turystyczny na całym świecie opiera się na manipulacji i złudzeniach. Marketing powoduje, że zdjęcia w folderach i na stronach biur turystycznych są odrealnione. Wyciągnięte do przesady kolory, dodawanie elementów mających podnieść atrakcyjność miejsca i usuwanie tych, które są zbędne to ogólnoświatowy standard.

Tajskie plaże zdjęcia rzeczywistość

Nie martwcie się, prawdziwa Tajlandia Was zachwyci, ale niedosyt może pozostać, jeżeli naoglądacie się zdjęć Na wyspach południowej Tajlandii możemy wyróżnić kilka głównych powodów rozczarowań turystów, o których przewodniki zgodnie milczą.

Czym Tajlandia rozczarowuje turystów

Czy Tajlandia jest rajem na ziemi? Przez pierwsze 3 tygodnie z pewnością, ale im dłużej tam się przebywa, tym bardziej zauważa się ciemne strony Tajlandii – o czym piszemy w osobnym dziale. Przy odrobinie szczęścia można spędzić 2 tygodnie w tym kraju uśmiechu i nie trafić na powód do troski. Zobacz co kryje się za uśmiechem w Tajlandii. bo uśmiech w krajach azjatyckich pełni zupełnie inną rolę niż w naszej kulturze.

Przypływy i odpływy

Tajlandia wyspy Krabi
Odpływ odsłania morskie dno pełne skał i śmieci. Miejscowi chętnie szukają wtedy zgubionych przez turystów wartościowych przedmiotów.

Trzeba pamiętać, że w porze odpływu morze cofa się nawet o 1000m, a wraz z przypływem znika plaża. Cofająca się woda odkrywa kamienie fragmenty raf i śmieci, spoczywające na dnie. Widok nie jest zbyt przyjemny i daleki od wizerunku rajskiej plaży. Odpływy regulują też godziny wypożyczalni sprzętu wodnego, łodzi i kajaków. To, że wypożyczacie kajak na cały dzień nie oznacza, że będziecie mogli obserwować z niego zachód słońca. Często okaże się, że sprzęt będziecie musieli zwrócić przed 14, 15 czy 17 – warto o tym pamiętać planując zwiedzanie wyspy z wody.

Porty i przystanie

plaza_pomost
Ilość turystów jest ogromna, dlatego konieczna jest odpowiednia infrastruktura do obsługi tak dużego ruchu. Duża ilość statków i łodzi to również spora ilość zanieczyszczeń i zniszczona plaża. Porty i przystanie rzadko goszczą w folderach reklamowych. Tutaj nikt nie przejmuje się rozlanym paliwem na wodzie, czy ekologią. Dla armatorów, zwykle już wyeksploatowanych jednostek, liczy się pieniądz. Podobnie bywa w najpopularniejszych turystycznie zatoczkach.

Zatłoczone plaże

plaza_turyści
Najbardziej znane plaże są tak zatłoczone, że nie sposób powtórzyć zdjęć, chociaż w części przypominających te dziewicze plaże z folderów turystycznych. Dotyczy to zwykle plaży i wody na której kotwiczą dziesiątki łodzi przywożących turystów. Omijajcie szerokim łukiem plaże przy hotelach, gdyż są najczęściej zastawione leżakami i pełne turystów.

Jeden wielki plac budowy

Apartamentowce powstają jak grzyby po deszczu, a popularne wyspy przypominają przez to jeden wielki plac budowy.
Apartamentowce powstają jak grzyby po deszczu, a popularne wyspy przypominają przez to jeden wielki plac budowy.

Biznes turystyczny to ogromne pieniądze, dlatego popularne wyspy przyciągają wielkich inwestorów, którzy budują kompleksy – molochy. Wielkie betonowe konstrukcje niszczą niepowtarzalny urokliwy klimat zabudowy tropikalnych wysp. Niestety budowle często powstają nad samym brzegiem.

Pogoda bywa kapryśna

Deszcze tropikalne w Tajlandii.
Ulewy w klimacie tropikalnym są gwałtowne i obfite, ale dzięki wysokim temperaturom ich skutki znikają w ciągu kilkudziesięciu minut.

W zależności od pory roku, którą wybierzemy na wyjazd do Tajlandii, należy brać pod uwagę warunki pogodowe. Zobacz nasz artykuł o tym kiedy najlepiej lecieć do Tajlandii. Gwałtowne i obfite ulewy, lub 40-stopniowe upały to nic szczególnego na wyspach i trzeba o tym pamiętać. Nie zawsze trafimy na idealną pogodę do robienia zdjęć, częsta mgła lub zachmurzenie może zniweczyć nawet najbardziej ambitne plany fotografa.

0 thoughts on “Tajskie plaże zdjęcia vs. rzeczywistość

  • To się chyba tyczy wszystkich biur podróży, że to co zastajemy ma nie wiele wspólnego z kolorowymi katalogami. W Tajlandii dbają o czystość bardziej niż np. w Grecji. Plaże są piękne i trzeba je odwiedzać poza sezonem.

  • Zależy gdzie się jedzie. Jak ktoś wybiera topowe destynacje to nie ma się później co dziwić, że później tłoczno. Ja dodatkowo zwykle wybieram z żoną pobyt na początku lub na końcu sezonu bo to i taniej i mniej tłoczno.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>