Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 
Ladyboys na ulicach Bangkoku.

Tajlandia ladyboy, czyli o tajskich transwestytach

Z czym kojarzy się Tajlandia przeciętnemu Europejczykowi, który nigdy nie odwiedził tego kraju? Bangkok, Kac Vegas 2, tajski boks, prostytucja i transwestyci.
Właśnie to ostatnie skojarzenie budzi najwięcej emocji, umiejętnie podkręcanych przez media.
Jedziesz do Tajlandii to uważaj, żebyś się nie obudził koło Tajki z penisem!
Tego typu żarty są na porządku dziennym, ale tylko od osób, które nie były w Tajlandii, a wiedzę o tym kraju czerpią z tabloidów i obliczonych na skandalizowanie materiałów w internecie. Każdy kto interesował się tym krajem lub nawet go odwiedził wie, że transwestyci w Tajlandii nie budzą wśród Tajów większych emocji. Nazywani przez Tajów kathoey, ladyboye żyją, pracują i marzą o przejściu kosztownej operacji zmiany płci.Ladyboy od urodzenia

Większość chłopców, którzy staną się w przyszłości ladybojami, już w dzieciństwie przejawia kobiece cechy w zachowaniu. Kobiecy sposób poruszania się, zainteresowania związane z typowo kobiecymi zajęciami i damskie ubrania – to najczęściej rzuca się w oczy. Wśród rówieśników takie dzieci nie są odtrącane czy stygmatyzowane, zwyczajnie funkcjonują w społeczeństwie.

Dlaczego jest tylu ladyboys w Tajlandii

Moim zdaniem u podstaw tego zjawiska leży kultura i fizjologia. Kultura, która zabrania okazywania wszelkich negatywnych emocji i agresji, powoduje, że mężczyźni są infantylni i niemęscy. Można tu zauważyć pewną „kastrację” Tajów przez normy społeczne. Jeżeli dodamy do tego drobną budowę ciała, słabe owłosienie ciała to widzimy, że Tajowi łatwo jest upodobnić się do kobiety. Akceptacja społeczna zjawiska i dostępność medycyny plastycznej mogą dodatkowo przyczyniać się do tego, że tak wielu Tajlandczyków wybiera życie jako kobiety.


ladyboys-cabaret-phuket

Jak odróżnić ladyboys od kobiet

Zobacz 10 rzeczy po których można rozpoznać ladyboys w Tajlandii.

 


Tajlandia: jak wygląda życie laydyboy

Już w najmłodszym wieku chłopcy przebierają się w damskie ciuszki i wolą przebywać z dziewczynkami. W okresie dojrzewania pojawiają się pierwsze decyzje. Lady boy wybiera towarzystwo innych transwestytów, gdyż znajduje tam zrozumienie, wspólne tematy i wsparcie. Kilkunastoletni kathoey zwykle ma jasno sprecyzowany cel – poddanie się operacji zmiany płci. Realizacja marzenia wymaga wielu poświęceń, konsekwencji (z tym u Tajów jest słabo) i pieniędzy. Początkowo chłopak inwestuje w damskie ubrania maskujące ewidentnie męskie części ciała. Dba o linię i często przyjmuje środki farmakologiczne, mające upodobnić go do kobiety. Zmiana płci kosztuje bardzo dużo i trwa kilka lat. Zwykle zaczyna się od implantów piersi. Skąd nastolatkowie biorą tak duże pieniądze? Najczęściej z dwóch źródeł: prostytucji i występów artystycznych. Tajlandia to potężny rynek turystyczno-rozrywkowy i w tej branży najłatwiej o pracę. Kathoey występują w kabaretach (również podczas zagranicznych tras koncertowych), gdzie prezentują swoje wdzięki oraz pozują do zdjęć z turystami za drobne kwoty. Duża część z nich się prostytuuje. Nie narzekają na brak klientów, jakby mogło się wydawać. Wśród ich klientów przeważają podstarzali turyści z Niemiec i Skandynawii.

Co dzieje się z ladyboyami na starość

Zarabianie w ten sposób może trwać maksymalnie do 25-30 roku życia. Co dalej? W tym czasie chcą zarobić i przeprowadzić zmianę płci, a co najważniejsze znaleźć bogatego męża/opiekuna z którym będą żyli. Mniej niż połowie się to udaje, ale patrząc na liczbę ladyboy-ów w Tajlandii to i tak jest to imponująca ilość związków (najczęściej z zagranicznymi turystami).

Smutny los kathoey

Niestety, najczęściej związki nie trwają długo. Uroda przemija i pojawiają się problemy z akceptacją samego siebie. Ladyboye mają problemy psychiczne, popadają w narkomanię i alkoholizm. Często w tym środowisku mają miejsce samobójstwa. Nie ma co ukrywać, że z prostytucją nierozerwalnie łączy się wirus HIV i inne choroby. Jak widać, życie transwestytów w Tajlandii tylko na pozór wydaje się kolorowe.

0 thoughts on “Tajlandia ladyboy, czyli o tajskich transwestytach

  • Tajowie są tolerancyjnym narodem i raczej nie dyskryminują nikogo niemniej dziwki i transwestyci są jedną z niższych warstw społecznych. Część ladyboys normalnie pracuje i zakłada rodziny, ale najwięcej kończy na ulicy. Ta część, która znajdzie sobie bogatego obcokrajowca czuje że wygrywa życie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>