Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 
Zapalenie płuc Tajlandia

Tajlandia koronawirus – informacje o 2019-nCoV w Tajlandii

Media informują o szalejącym w Azji wirusie. Koronawirus 2019-nCoV w Tajlandii już się pojawił. Pierwsze przypadki zarażenia zostały wykryte. Zobacz najnowsze (aktualizowane) informacje na temat koronawirusa w Azji.

Koronawirus w Azji – są przypadki śmiertelne

Według doniesień pierwsze ogniska wirusa ujawniono w Chinach, jednak kraj ten nie udziela transparentnej informacji na temat liczby zachorowań. Eksperci z Wielkiej Brytanii szacują, że w Chinach zakażonych może być już około 2000 osób. Według oficjalnych informacji w Chinach są dwa przypadki śmiertelne. W mieście Wuhan (w centralnych Chinach) wykryto 17 kolejnych przypadków zarażeń nowym typem koronawirusa. Łącznie zdiagnozowanych jest już 65 osób, dwie zmarły. Zarażeni wirusem pacjenci są w wieku od 30 do 79 lat, trzech z nich jest w stanie ciężkim.

Tajlandia, jakie ubezpieczenie podróży wykupić i czym się kierować przy wyborze polisy – zobacz nasz poradnik.

Co to jest koronawirus 2019-nCoV

Wirus, przypomina SARS, o którym było głośno kilka lat temu. Wirus zabił dwie osoby w Chinach, został zdiagnozowany także w Tajlandii i Japonii. Sam wirus doprowadza do zapalenia płuc, którego powikłania mogą być śmiertelne. Dokładniej rzecz ujmując, koronawirus powoduje zachorowania na Ostry Syndrom Niewydolności Oddechowej (SARS) i jego azjatycką odmianę MERS. Pierwsze przypadki wykryto pod koniec grudnia 2019 roku. Do tej pory wszyscy zarażeni przebywali w mieście Wuhan lub mieli kontakt z jego mieszkańcami.

Tajlandia zakażenia koronawirusem informacje

Przez światowe media w ostatnich dniach przetoczyła się lawina informacji na temat śmiertelnego zakażenia koronawirusem 2019-nCoV. W Tajlandii zgłoszono dwa potwierdzone przypadki zakażenia nowym wirusem. Zdiagnozowano je u dwóch turystów, którzy przyjechali do Tajlandii z miasta Wuhan. Jeszcze jest zbyt wcześnie na obiektywną ocenę sytuacji, ale WHO niebawem przygotuje raport.

Dowiedz się więcej o ochronie zdrowia i opiece medycznej w Tajlandii w zakładce zdrowie w Tajlandii.

Koronawirus w Tajlandii specjalne procedury na lotniskach

W związku z sytuacją na lotniskach wprowadzono specjalne kontrole stanu zdrowia. Szczególnie badani będą obywatele Chin. W tym celu zatrudniono dodatkowy personel medyczny.

Koronawirus w Tajlandia

Obecnie w Tajlandii nie ma paniki. W miejscach turystycznych nie widać specjalnych środków ostrożności. Oczywiście, część turystów na wieść o wyolbrzymionych doniesieniach medialnych chodzi w maseczkach, ale taki widok w Tajlandii to nic szczególnego. Według wstępnych informacji wirus przechodzi ze zwierząt na ludzi, ale nie wykluczone, że może się przenosić z człowieka na człowieka.

Koronawirus w Azji
Jeden z pierwszych zakażonych znajdował się na Phi Phi, wyspie, którą codziennie odwiedza ponad 5000 turystów.

Koronawirus w Chinach, czyli SARS 2.0

Jak wspomniałem chińskie władze nie mają w zwyczaju informowania społeczności międzynarodowej o sytuacji epidemiologicznej. W 2003 roku, gdy wybuchła epidemia SARS zakażonych było 8000 osób, z czego 800 zmarło. Te dane nie są tak dramatyczne, jeżeli odniesiemy je do ilości mieszkańców Chin. Media przedstawiają te liczby w taki sposób, że wygląda to na epidemię lub nawet pandemię.

Czy w Tajlandii jest bezpiecznie

Obecnie nie ma powodów do paniki. Władze dmuchają na zimne. Niebawem podane zostaną szczegółowe informacje dotyczące nowego wirusa. Jednym z dwóch zakażonych jest obywatel Wielkiej Brytanii, który prawdopodobnie zaraził się na wyspie Phi Phi. Został przyjęty do szpitala w Phuket w stanie ciężkim. Wielu turystów obawia się o swoje bezpieczeństwo w Tajlandii, na podstawie doniesień medialnych. Ze względu na długi okres inkubacji (pierwsze oznaki nawet po 10 dniach) ciężko określić ogniska występowania koronowirusa. Szczególnie w krajach takich jak Tajlandia, gdzie migracja ludzi jest tak duża i dynamiczna.

Jakie są objawy koronawirusa

Pierwszymi objawami zainfekowanych nowym koronawirusem były gorączka, kaszel i trudności w oddychaniu. Czas inkubacji to 4-6 dni. Nie ma szczepionki na nowego wirusa. Jest bardzo zaraźliwy. W ostatnich doniesieniach potwierdzono, że wirusem można zarazić się od drugiej osoby.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>