Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 
Pora deszczowa w Tajlandii

Tajlandia kiedy jechać – pogoda, pora deszczowa

Przed planowaniem wycieczki do Tajlandii sprawdź kiedy najlepiej odwiedzić ten kraj. Wpływ na wybór terminu ma wiele czynników, wśród których najważniejszym jest pogoda. Pora deszczowa w Tajlandii budzi największe obawy wśród wybierających się tam turystów.

Pogoda w Tajlandii
Kiedy jechać do Tajlandii? Wszystko zależy od celu naszej podróży i rodzaju wypoczynku jaki preferujemy

Tajlandia kiedy?

Kiedy jechać do Tajlandii – to pytanie spędza sen z powiek wszystkim, którzy planują wyjazd do tego azjatyckiego kraju. Przewrotnie, odpowiedź brzmi: ZAWSZE! Wszystko zależy od tego w jaki rejon się wybieramy i na czym planujemy się skupić. Pory roku w Tajlandii to zróżnicowana pogoda w zależności od regionu.

 

Sezon w Tajlandii

Wysoki sezon przypada na okres od listopada do lutego, gdy północno-wschodni monsun przynosi chłodne (jak na tamtejsze warunki) i suche powietrze. To idealne warunki dla turystów nieprzyzwyczajonych do wysokich temperatur. Mała ilość opadów i temperatury oscylujące wokół 22 st na północy i oraz 30 na południu to sprzyjające warunki dla zwolenników trekingu i „plażingu”. Od kwietnia do czerwca przypada okres najwyższy temperatur, często przekraczających 40 stopni Celsjusza.

Pogoda do plażowania Tajlandia

Jeżeli planujesz  wylegiwanie się na tajskich plażach to termin wyjazdu planuj w okresie listopad-marzec. Pod koniec marca i w kwietniu bezpieczniej będzie kierować się bardziej na Phuket i Krabi, Koh Phi Phi,  Pha Nga, Satun oraz Koh Samui, Koh Phangan i Koh Tao. W maju lepiej wybrać prowincję Surat Thani, która będzie najlepszym wyborem aż do września.

Pora deszczowa w Tajlandii
Pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie, często pogoda na sąsiadujących ze sobą wyspach diametralnie się różni.

Tajlandia treking kiedy

Jeżeli od plażowania wolimy aktywny wypoczynek, piesze wycieczki i zwiedzanie dobrym rozwiązaniem będzie wycieczka do Tajlandii w drugiej połowie listopada, grudniu i styczniu. Niższe temperatury dadzą nam większy komfort podróżowania, a mała ilość opadów ułatwi zwiedzanie. Gorące i wilgotne powietrze potrafi być bardziej uciążliwe od tego suchego, z  którym nasz organizm radzi sobie lepiej. Bezpieczniejszy będzie również nasz sprzęt elektroniczny, który spakujemy ze sobą. Zobacz też jak się spakować do Tajlandii.

Pory roku w Tajlandii kiedy jechać
Najlepsza pogoda na zwiedzanie zabytków na północy Tajlandii to okres listopad-luty.

Najlepsza pora na zwiedzanie zabytków w Tajlandii

Osoby, którym zależy na zwiedzaniu zabytków i poznawaniu tajskiej kultury, powinny kupować bilety w sezonie, czyli listopad-marzec. Pogoda w Bangkoku jest wtedy idealna do zwiedzania świątyń oraz okolicy. Na północy kraju temperatury będą nieco chłodniejsze, co tylko ułatwi nam wspinanie się po tym górzystym terenie np. w okolicach Chiang Mai.

 

One thought on “Tajlandia kiedy jechać – pogoda, pora deszczowa

  • Wczasy w Azji says:

    Tajlandia nareszcie powoli się otwiera na turystów. Jedynie Phuket wprawdzie i Koh Samui, ale wszystko wskazuje, że niedługo nareszcie wrócimy do normalności i będzie można znowu pojechać do Azji! 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>