Opieka medyczna w Tajlandii

Tajlandia jakie ubezpieczenie

Wyjeżdżając do Tajlandii trzeba pamiętać, że to praktycznie drugi koniec świata, inny klimat i niebezpieczeństwa. Dlatego dobre ubezpieczenie to konieczność. Tajlandia jakie ubezpieczenie?

Jak wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne do Tajlandii

Ubezpieczenie Tajlandia
Tajlandia bez ubezpieczenia to spore ryzyko. Za kilkaset złotych możemy być spokojni o swoje życie i zdrowie. Na ubezpieczeniu nie ma co oszczędzać.

Wybierając ubezpieczenie nie kieruj się jedynie ceną, bo w nagłej potrzebie może się okazać, że Twoje ubezpieczenie jest nic nie warte. My przekonaliśmy się o tym na własnej skórze, o czym piszę poniżej. Tajlandia jakie ubezpieczenie turystyczne, jak wybrać i na co zwrócić uwagę? Najważniejsze to dokładnie przeczytać regulamin i zapytać sprzedawcę lub konsultanta o wszystko, co nam przyjdzie do głowy. Lepiej dwa razy się upewnić, niż później być niemile zaskoczonym. Nie daj się zrobić w balona i kup dopasowana polisę za rozsądne pieniądze.

Tajlandia, gdzie się ubezpieczyć przed wyjazdem

Dzisiaj nie trzeba już udawać się do agenta ubezpieczeniowego. Można kupić ubezpieczenie turystyczne  przez internet, ale co najważniejsze porównać oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać dopasowane do naszych potrzeb. My korzystamy zwykle z ubezpieczeń AXA, klikając w link możesz liczyć na spory rabat. Nie wybieramy najtańszego ubezpieczenia jak już wspomniałem, tylko takie ze średniej półki.

Jakie ubezpieczenie do Tajlandii

Podczas naszych pierwszych wyjazdów wykupowaliśmy najtańsze ubezpieczenie turystyczne, bo przecież ubezpieczenie to ubezpieczenie. Niestety szybko się z tego wyleczyliśmy. Tajlandia jakie ubezpieczenie będzie najlepsze i opłacalne. Przeszukując oferty ubezpieczeń zwracaliśmy uwagę na kwoty ubezpieczenia w kolejności:
1. ubezpieczenie NNW + KL
2. ubezpieczenie OC
3. ubezpieczenie bagażu
Najważniejsza była kwota ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i koszty leczenia, co chyba jest oczywiste. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej nie było dla nas ważne chociaż Tajlandia to kraj skuterów, a wypadków jest sporo. Ubezpieczenie bagażu, jak będzie to dobrze, jak nie to nie. Właśnie pierwszy zawód dotyczył utraty bagażu. W drugim tygodniu pobytu skradziono nam walizkę z laptopem. Jakaż „radość” z wykupionego ubezpieczenia wymalowała się na naszych twarzach, gdy miła pani na infolinii z radością poinformowała nas, że ubezpieczenie bagażu nie obejmuje sprzętu elektronicznego. Co obejmuje? Po wczytaniu się w regulamin ubezpieczenia turystycznego okazało się, że na dobrą sprawę jedynie ubrania i to tylko te używane.

Tajlandia jakie ubezpieczenie turystyczne - poradnik
Ubezpieczenie w podróży uchroni od płacenia astronomicznych pieniędzy za koszty leczenia w Tajlandii.

Na co zwracać uwagę przy kupnie ubezpieczenia turystycznego

Drugie rozczarowanie przyszło podczas kolejnej wyprawy. Po ukąszeniu jakiegoś robaka musieliśmy udać się do miejscowego szpitala. To dla nas najważniejsze zadanie polisy turystycznej, zagwarantowanie opieki medycznej w Tajlandii. Jak tym razem zaskoczył nas ubezpieczyciel? Okazało się, że za leczenie musimy zapłacić z własnych pieniędzy, a towarzystwo ubezpieczeniowe zwróci nam pieniądze po powrocie, na podstawie dostarczonych rachunków. Biorąc pod uwagę fakt, że usługi medyczne, leczenie i akcje ratunkowe potrafią kosztować dziesiątki tysięcy złotych, jest to kluczowa sprawa. Wybierajcie tylko te polisy, które zapewniają bezpłatne leczenie w Tajlandii w systemie bezgotówkowym.

Tajlandia jakie ubezpieczenie turystyczne – poradnik w 5 krokach

1. Ubezpieczenie jest ważnie jak bilet lotniczy
Tajlandia i ubezpieczenie to dwie nierozerwalne rzeczy. Wystarczy ugryzienie insekta, czy zatrucie pokarmowe, a możemy trafić do szpitala na kilka dni. Bez ubezpieczenia będzie bardzo drogo. Nie odkładaj zakupu ubezpieczenia na ostatnią chwilę, im wcześniej zaczniesz szukać, tym tańszą ofertę znajdziesz.

2. Zwróć uwagę na kwoty i zakres ubezpieczenia
Jeżeli zamierzasz uprawiać sporty lub podróżować do krajów ościennych, weź to pod uwagę przy wyborze ubezpieczenia, które będzie dopasowane do Twojego wyjazdu. Często rozszerzenie zakresu ubezpieczenia w trakcie pobytu za granicą jest niemożliwe lub bardzo kosztowne.

3. Przeczytaj dokładnie warunki ubezpieczenia
W szczególności sprawdź, co obejmuje Twoje ubezpieczenie, a czego nie, oraz jak przebiega proces likwidacji szkody. Sprawdź, czy likwidacja szkody odbywa się bezgotówkowo, do których placówek medycznych możesz się udać i jak możesz się kontaktować z firmą w razie nagłego wypadku.

4. Zadzwoń i dopytaj o szczegóły
Jeżeli masz jakieś wątpliwości, pytania lub coś jest dla Ciebie niezrozumiałe, zadzwoń i zapytaj o szczegóły. To może zaoszczędzić Ci sporo problemów.

5. Przed ostatecznym zakupem ubezpieczenia porównaj oferty
Może się okazać, że za takie samo ubezpieczenie zapłacisz nawet o 30% mniej: porównywarka ubezpieczeń turystycznych. Pamiętaj, że agent ubezpieczeniowy żyje z prowizji od sprzedaży. Pomijając go w zakupie z pewnością zaoszczędzisz.

 

3 thoughts on “Tajlandia jakie ubezpieczenie”

  • PZU WOJAŻER to popularne ubezpieczenie turystyczne, ale jego cena jest dość wygórowana. WARTA Travel to dla mnie z kolei kompletne nieporozumienie. Najtaniej wychodzi ubezpieczenie wyceniane w porównywarkach ubezpieczeń. Ceny ubezpieczeń turystycznych w PZU ostatnio poszybowały w górę. Ciągle lecą na renomie sprzed lat.

    • Jaki tekst „Agent ubezpieczeniowy żyje z prowizji pomiń go”, lekarz żyje z leczenia – lecz się sam, będzie taniej. Co za bzdury, specjalista portalowy od 7 boleści. Jak ktoś chce dobre ubezpieczenie to powinien wybrać się do experta, a nie szukać sam, chyba, że czuje się na siłach i sam jest ekspertem? Tylko skąd potem tylu niezadowolonych klientów?

      • Tu nie trzeba być wielkim „ekspertem” tylko dokładnie zapoznać się z warunkami umowy, porównać ceny i sumy ubezpieczenia. Porównywanie agenta ubezpieczeniowego z lekarzem to niezły odlot. Jak ktoś chce dobre ubezpieczenie to powinien przeczytać dokładnie umowy polis z uwzględnieniem „drobnego druczku”.
        Chcesz oszczędzić, omijaj pośredników – tak pokazuje nasza wieloletnia praktyka.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>