Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 
Ceny w Tajlandii zestawienie. Ile kosztuje w Tajlandii?

Tajlandia ceny jedzenia 2018

Tajlandia jedzeniem stoi. Przepyszna tajska kuchnia to jeden z magnesów przyciągających miliony turystów. Ceny jedzenia w Tajlandii są zróżnicowane, jak szeroki jest wachlarz smaków. Wszystko zależy od tego gdzie chcemy jeść. Tajska kuchnia kusi bogactwem smaków i kolorów. Za egzotyczne potrawy zapłacimy grosze. Sprawdź aktualne ceny jedzenia Tajlandia 2018.

Ceny jedzenia w Tajlandii

1. Hotelowe restauracje
Hotele w Tajlandii najczęściej oferują noclegi ze śniadaniem lub oferty all inclusive. W hotelowych restauracjach oprócz kuchni azjatyckiej bez problemu znajdziemy potrawy kuchni europejskiej i tu niespodzianka ceny tych dań będą na europejskim poziomie. Przygotowane w niemal sterylnych warunkach dania to nie to czego warto spróbować w Tajlandii.
2. Restauracje na mieście
Ceny w restauracjach i barach w Tajlandii zależne są najczęściej od lokalizacji. Najdrożej będzie w centrum i w pobliżu atrakcji turystycznych. Skromna kolacja dla dwojga na tarasie widokowym w Bangkok to wydatek około 3000thb, ale już w restauracji na ziemi cena spadnie do 1000thb i będzie to bardziej wystawna kolacja. Tajlandia słynie z tego, że potrawy podawane są na osobnych półmiskach z których je się wspólnie, więc cały stół będzie zastawiony – na bogato.
3. Centrum handlowe
Praktycznie w każdym centrum handlowym w Bangkoku znajduje się część gastronomiczna tzw. Food Court, gdzie ceny są umiarkowane. Za obiad składających się z dania głównego, kilku przystawek i napoju trzeba zapłacić około 150-300thb. Najczęściej przed wejściem trzeba wpłacić pieniądze na specjalną kartę, która dokonujemy płatności. Kwotę której nie wykorzystamy bez problemu nam zwrócą w kasie. Jeżeli wybierzemy osobną restaurację w centrum handlowym zapłacimy podobnie jak w Polsce.
4. Lokalne bary
Ceny w tajskich barach są również zależne od lokalizacji, ale z reguły za obiad nie zapłacimy więcej niż 150-200thb, a często poniżej tej ceny. Wszystko zależy od tego co zamówimy i gdzie. Im bardziej turystyczne miejsce, tym ceny wyższe. Przy wyborze baru kierujmy się starą zasadą: jedzmy tam, gdzie jedzą miejscowi.
5. Nocne markety
Tutaj czeka nas prawdziwa uczta za grosze. Food market to popularna atrakcja wśród smakoszy, gdzie za kilka zł można rozkoszować się tajską kuchnią. Ceny oscylują wokół 50 tajskich bahtów za pad thai, ale prawdziwą siłą takich miejsc jest różnorodność potraw. Najlepiej brać małe porcje, by spróbować jak najwięcej.

Uliczne jedzenie w Tajlandii kosztuje dosłownie grosze a wrażenia są niezapomniane.
Na małych wózkach Tajowie potrafią przygotować praktycznie każde danie. Garkuchnie można spotkać na każdym rogu.

6. Uliczne garkuchnie
Wózki na których przygotowywane jest jedzenie można spotkać na każdym niemal kroku. To zdecydowanie najtańsze miejsce z jedzeniem. Warto się przełamać, co do stanu sanitarnego, o ile w danym miejscu panuje duży ruch. Ceny zaczynają się od 20thb za zupę, która w zupełności zaspokoi głód na obiad. Ciekawą rzeczą jest fakt, że w małym wózku o wymiarach 80cm x 120cm, wyposażonego w patelnię i gar z dwoma wywarami, Tajlandczycy potrafią przygotować kilkanaście różnych potraw. W takich miejscach mamy szansę spróbować prawdziwej tajskiej kuchni.

7 Sklepy 7 elewen
W sklepach 7eleven można kupić gotowe dania, które na miejscu mogą nam podgrzać lub zalać wrzątkiem, by były gotowe do jedzenia. Dodatkowo otrzymamy jednorazowe sztućce i dodatkowe sosy. Wszystko za cenę od 35 do 80 thb. Jedzenie tego typu nie jest najsmaczniejsze, ale cena i dostępność robią swoje. W ofercie znajdują się tosty (te z sosem carbonara są niczego sobie) 25-35thb, zupki błyskawiczne 30-45thb, dania z ryżem lub makaronem około 60thb.Wspomnę tylko, że w fast foodach międzynarodowych koncernów (Mc Donald’s, KFC, Subway itd.) ceny są na porównywalne z tymi w Polsce. Tylko czy warto marnować czas i pieniądze w egotycznym kraju jakim jest Tajlandia?

Warto wiedzieć:

– Miej w kieszeni zawsze kilka drobnych banknotów i monet. Nigdy nie wiesz kiedy napotkasz jakieś stoisko z interesującymi przekąskami lub deserami, które trzeba spróbować. Płacąc drobnymi będziemy mogli wytargować lepszą cenę lub spróbować czegoś za kilka bahtów. Jeżeli nie wiesz jaką walutę zabrać do Tajlandii, piszemy o tym w osobnym artykule.
– Jeżeli chcesz spróbować czegoś naprawdę pikantnego, nie mów „spicy” tylko poproś o „thai spicy”. Tajowie biorą poprawkę na europejskie podniebienia i słabiej doprawiają potrawy dla turystów.
– W ulicznych garkuchniach do posiłku można się napić wody z lodem za darmo. Dzbanki zwykle stoją na stolikach. Jeżeli nie chcesz ryzykować pij wodę butelkowaną. Dostępne kostki lodu zalej wodą z butelki.
– wybierając się do drogiej restauracji np. na dachu wieżowca ubierz się odpowiednio. Sandały i krótkie spodenki mogą spowodować że nie zostaniemy wpuszczeni do środka.

Jak widać odwiedzając Tajlandię nie będziemy chodzili głodni. Niskie ceny sprawiają, że egzotyczna tajska kuchnia jest dla każdego na wyciągnięcie ręki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>