Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 
Bangkok 7 eleven

Sklepy 7 Eleven w Tajlandii

Sklepów amerykańskiej sieci 7 Eleven jest w Tajlandii kilka tysięcy, są czymś więcej niż siecią sklepów – ludzie je kochają. Zobacz 10 ciekawostek o sklepach 7 Eleven.

Bangkok 7 eleven
Tajlandia i sklepy 7 Eleven dla niektórych turystów są nierozerwalne.

Sklepy 7 eleven w Tajlandii można spotkać na każdym kroku. W asortymencie mają wszystko o czym tylko turysta może pomyśleć: napoje zimne i gorące, artykuły przemysłowe, prasę, alkohol, artykuły spożywcze, gotowe dania na gorąco, przekąski, kosmetyki, ubrania i co tylko sobie można wyobrazić. Naszym rodzimym Żabkom, mimo dynamicznego rozwoju, jeszcze wiele brakuje do 7 eleven, które wyznaczają światowe trendy.

10 faktów o 7 Eleven

1. Nazwa sklepów 7 eleven (7-11)
Pierwszy sklep otworzył Joe C. Thompson w Dallas, w 1927 roku. Przed jednym z pierwszych sklepów właściciel ustawił totem, przywieziony z Alaski, a sklep nazwał TOTEM. Pomysł tak spodobał się szefostwu, że wkrótce przed każdym ze sklepów ustawiono podobne. Nazwa ostatecznie nie przetrwała i dziś po tym wydarzeniu pozostały jedynie kolory w logo nawiązujące do totemu Nuitów – grupy rdzennych ludów obszarów arktycznych.

Początkowo sklepy otwarte były w godzinach 7-23 (7am–11pm), jak na ówczesne czasy była to rzecz niespotykana. W 1946r. oficjalnie przyjęto nazwę 7-11. Pierwsze całodobowe sklepy sieci 7-11 otwarto w 1962 roku. Obecnie sklepy są są otwarte przez całą dobę, ale nazwa pozostała.

2. 7-11 w wchodzi do Tajlandii
Tajlandia doczekała się pierwszego sklepu sieci 7 eleven w 1989r. Pierwszy sklep sieciówki znajduje się na Patpong w Bangkoku. Obecnie prawie połowa wszystkich tajlandzkich sklepów siedzi zlokalizowanych jest w Bangkoku. Z drugiej strony sklepik tej sieci znajdziecie niemal w każdym zakątku Tajlandii.

7 eleven Tajlandia

3. Sieć ciągle inwestuje
W 2015 roku zainwestowano 5 miliardów bahtów w sieć 7eleven w Tajlandii: 2mld thb zainwestowano w otwarcie 500 outletów, 1mld w modernizację istniejących sklepów oraz 2mld w budowę nowego centrum logistycznego na południu kraju.


Tajlandia ubezpieczenie

Jaka polisa turystyczna w Tajlandii. Tajlandnia ubezpieczenie – nasz poradnik. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.


4. Dania gorące w 7 ELEVEN
W sklepie można kupić jedno z gotowych dań kuchni tajskiej, które może zostać za darmo podgrzane (otrzymamy też sztućce i sosy). Koszt nie przekracza 50 THB. Jeżeli kupimy zupkę błyskawiczną lub kawę, również możemy zalać ją na miejscu wrzątkiem.

Tajlandia sklepiki 7eleven to lubiana sieć
Sklepy 7 eleven w Tajlandi można spotkać dosłownie wszędzie. Wszystkie są otwarte przez całą dobę.

Sklepy 7 eleven to światowy lider

5. Oferta dostosowana do wielkości sklepu 7-11
Zależnie od wielkości sklepu, punkty oferują różny asortyment. Te największe mają w środku cukiernie, cafeterie, czy kawiarnie. W zależności od lokalizacji zmienia się asortyment, na wyspach pojawiają się kosmetyki chroniące przed słońcem i zabawki plażowe, a z kolei w okolicach popularnych atrakcji turystycznych: mapy, widokówki, akcesoria GSM, lub prasa zagraniczna.

6. Największa sieć na świecie
W 2007 roku sieć sklepów 7 Eleven wyprzedziła największą sieć na świecie McDonalds, pod względem ilości funkcjonujących punktów. Obecnie mają już ponad 62 000 sklepów, głównie w USA i Azji (80%).

7. Ile sklepów 7-11 jest w Tajlandii
W Tajlandii w grudniu 2016 roku funkcjonowało 9.542 sklepów, z czego w samym Bangkoku prawie 4 tysiące(tyle ile sklepów Żabka w całej Polsce). Tym samym Tajlandia jest 2 krajem na świecie pod względem ilości sklepów. W Japonii, która dużo mniejsza od Tajlandii, jest ponad 18 tysięcy sklepów.

Jak polskie Żabki w Bangkoku

8. Darmowa kawa w 7 eleven
Sieć słynie z akcji marketingowych. 11 lipca świętując swoje urodziny w sklepach rozdawana jest darmowa kawa, lub Slurpees, czyli firmowy napój składający się z lodu, syropu i wody. W ciągu całego roku można trafić na dzień w którym można dostać za darmo kubek kawy, albo nalać tyle Slurpees ile tylko zmieści się w przyniesionym naczyniu. Informacje o nadchodzących akcjach można znaleźć na stronie internetowej.

9. Sklepy dostosowują się do klienta
Sklepy 7 Eleven w Tajlandii to z reguły punkty zakupu najpotrzebniejszych produktów, ale np. w Indonezji są bardziej popularnymi wśród mdłodych ludzi miejscami spędzania wolnego czasu ze stolikami i koncertami. Na Tajwanie w 7-12 można zapłacić mandat lub podatki.

Gdzie robić zakupy w Tajlandii

10. Kojący chłód w każdym sklepie
Wszystkie sklepy 7 eleven są klimatyzowane. To dobre miejsce, by chociaż na chwilę uciec od lejącego się z nieba żaru. Właśnie niska temperatura jest jednym z filarów sukcesu firmy. Pierwszy punkt otwarty przez Joe C. Thompsona powstał na zapleczu fabryki lodu(którą później kupił), a klienci szczególnie cenili sobie świeżość produktów, którą zapewniała niska temperatura. Flagowym (opatentowanym) produktem własnym sieci, wspomniany Slurpees, jest zmrożony napój.

Tajlandia – największe sieci sklepów typu convenience

1. 7-Eleven 9542 sklepy
2. Tesco Lotus Express 1523 sklepy
2. FamilyMart 1195 sklepów
3. Mini Big C 396 sklepów