Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 

Revolut – wszystko, co chcesz wiedzieć

Revolut stał się obowiązkowym elementem w portfelu każdego podróżnika i nie tylko. Również płacenie w Tajlandii najlepiej dokonywać kartą Revolut. Zobacz naszą recenzję i informacje, które musisz poznać przed założeniem karty.

Co to jest Revolut

Wszędzie piszą, że Revolut to najtańszy sposób płatności w obcych walutach, ale co to właściwie jest ten Revolut i o co w ty wszystkim chodzi. Revolut to karta płatnicza wraz z aplikacja na telefon, która umożliwia płatności w wielu walutach bez ponoszenia bankowych opłat za przewalutowania. Dzisiaj Revolut z ponad 5 milionami użytkowników stał się solą w oku całego sektora bankowego. Co najważniejsze, aplikacja się rozwija i oferuje nowe możliwości, a prostota obsługi sprawiają, że obecnie to najlepszy sposób płacenia za granicą. Kartą Revolut można również robić zakupy w internecie płacąc w walutach obcych.

Jak działa Revolut

Ile kosztuje Rewolut

Wszystko zależy od tego jak chcesz korzystać z karty i jaki obrót miesięcznie planujesz wykonywać. Obecnie firma oferuje 3 opcje do wyboru:

REVOULT STANDARD – 0 zł/miesiąc

Bezpłatne konto w Wielkiej Brytanii, Darmowe konto Euro IBAN, płatności w 150 walutach po międzybankowym kursie wymiany, Wymiana w 30 walutach FIAT do PLN 20,000 miesięcznie bez opłat
Darmowe wypłaty z bankomatu w kwocie PLN 800 miesięcznie (lub jej równowartości).

REVOLUT PREMIUM – 29,99 zł/miesiąc

Ta wersja oferuje to co Standard, a dodatkowo darmowe wypłaty z bankomatu w kwocie PLN 1,600 miesięcznie, ubezpieczenie medyczne za granicą oraz polisę od opóźnionych lotów i zagubionego bagażu. Ekspresową dostawa na całym świecie, priorytetową obsługę klienta, natychmiastowy dostęp do 5 kryptowalut, karty Premium o ekskluzywnym designie, jednorazowe karty wirtualne, dostęp do karty LoungeKey.

REVOLUT METAL – 49,99 zł/miesiąc

Oferuje to co karta PREMIUM, a dodatkowo darmowe wypłaty z bankomatu w kwocie PLN 2,400 miesięcznie, Zwrot pieniędzy w wysokości 0,1% w Europie i 1% poza Europą od wszystkich płatności kartą
dostęp do usług concierge.

Którą kartę Revoult do Tajlandii wybrać

Jak widać powyżej najlepszą opcją będzie REVOLUT PREMIUM. 800 złotych w miesiącu to, jednak za mało. W opcji premium już jest 1600, a jeżeli dwie osoby mają takie karty to już 3200 powinno wystarczyć. Dodatkowo pakiecie macie ubezpieczenie w Tajlandii. Ekspresowa dostawa sprawdzi się jeżeli wyjeżdżasz wciągu najbliższych 14 dni. Dla bezpieczeństwa Twoich środków znaczenie mają jednorazowe karty wirtualne.

Czy warto płacić za Revolut

Oszczędności są dość duże podczas dwutygodniowego pobytu w Tajlandii można zaoszczędzić nawet 1000 zł. Płacić można też w internecie, m.in. za noclegi, usługi np. przejazdy i bilety. Najważniejsze, że Revolut sprawdza się przez cały rok, nie tylko w podróży. Płacenie za zakupy np. na Aliexpress może być jeszcze tańsze.

Jak założyć Rewolut

  1. Przed przystąpieniem do rejestracji przygotuj telefon oraz Dowód Osobisty.
  2. Kliknij w link do założenia Zakładam Revolut  (z tego linku dla naszych czytelników darmowa karta jako bonus)
  3. Podaj nr telefonu i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie
  4. Pamiętaj, aby aplikację zainstalować na telefonie, który zabierzesz w podróż
  5. W trakcie rejestracji musisz wykonać zdjęcie dowodu osobistego oraz własnej twarzy, aby potwierdzić dane

Na co uważać korzystając z Revolut

Trzeba uważać na limity operacji, które można wykonać bez prowizji.

Operacje z użyciem tajlandzkich batów oraz ukraińskich hrywien realizowane są po kursie z dodatkową 1-procentową marżą.

W weekendy transakcje z użyciem głównych walut (USD, GBP, EUR, AUD, CAD, NZD, CHF, JPY, SEK, HKD, NOK, SGD, DKK, PLN, CZK) realizowane są po kursie z piątku powiększonym o 0,5-procentową marżę.

W weekendy transakcje z użyciem pozostałych walut przeliczane są po kursie z piątku powiększonym o 1-procentową marżę. Dla UAH i THB oznacza to, że łącznie „narzut” wynosi 2 proc.

Zalety Revolut

Prostota i łatwość korzystania
Możliwość założenia bez wychodzenia z domu
Najlepsze kursy wymiany walut

Wady Revolut

Brak infolinii. Kontakt tylko za pośrednictwem czata.
Dodatkowa prowizja za transakcje w weekend

Dodatkowe funkcje Revolut

Aplikacja co jakiś czas otrzymuje nowe funkcjonalności. Oprócz karty wielowalutowej i wymiany walut, dzisiaj można za jej pomocą między innymi kupować kryptowaluty, ubezpieczenia, a nawet oszczędzać.
Przelewy zagraniczne w 30 różnych walutach po międzybankowym kursie wymiany (w wersji standard limit 20 0000zł, 0,5% prowizji za przelewy powyżej tej kwoty). Przelewy błyskawiczne. Możliwość ustawienia przelewów cyklicznych.
Sejfy Vault, czyli łatwe oszczędzanie. Możesz ustawić, by Revolut zaokrąglał płatności do pełnych kwot, a nadwyżkę przesyłał do „sejfu”.
Kontrola budżetu – możliwość ustawienia budżetu miesięcznego, by w każdej chwili móc sprawdzić jak wygląda realizacja budżetu.
Okazje (usługa testowana) – w skrócie, im więcej korzystasz, tym więcej rabatów możesz otrzymać
Kryptowaluty – błyskawiczna wymiana dowolnej z 30 walut bezpośrednio na bitcoin, litecoin, ethereum, bitcoin cash i XRP.
Ubezpieczenie telefonu i ubezpieczenie medyczne za granicą – oferta ubezpieczeniowa
Darowizny Revolut – podobnie do sejfu valut odkładaj końcówki z każdej transakcji z tym, że różnicę przekaż wybranej osobie lub instytucji darowiznę.

Płacenie Revolut w Tajlandii

Pamiętajcie, że nie wszędzie można płacić kartą. Tajlandia słynie ze street food i bazarów (Thai markets) na których liczy się tylko gotówka. Dlatego zobacz więcej informacji na temat pieniędzy w Tajlandii.

Czy wiesz, że to w której dłoni trzymasz gotówkę ma wpływ na postęp negocjacji i ostateczną cenę, którą zapłacisz. O tym jak negocjować cenę i kiedy tego nie robić piszemy w naszym poradniku Tajlandia jak i kiedy się targować.

0 thoughts on “Revolut – wszystko, co chcesz wiedzieć

  • Bardzo dobry artykuł wyczerpujący temat. Revolut nie jest idealny, ale na tą chwilę nie ma konkurencji na polskim rynku. Za granicę najlepiej zabrać kilka kart i gotówkę tylko takie rozwiązanie zapewni wam niezależność.

  • O tym, że prowizja w Tajlandii jest wyższa nie wiedziałam, ale po sprawdzeniu okazało się to prawdą. Nie łatwo się dokopać do tych informacji. Dzięki za wyjaśnienie najważniejszych kwestii

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>