Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 
Zarabianie pieniędzy w Tajlandii

Praca w Tajlandii – 5 pomysłów

Zarabianie pieniędzy w Tajlandii nie jest proste dla obcokrajowców, ale nie oznacza to, że sposoby na zarobki w Tajlandii nie istnieją. Zobacz 5 pomysłów na zarobienie pieniędzy.

Zarabianie pieniędzy w Tajlandii
Z czego można żyć mieszkając w Tajlandii.

Na wstępie należy zaznaczyć, że wielu zachodnich imigrantów zadaje sobie pytanie: jak zarobić pieniądze w Tajlandii, jednak nie jest to łatwe, jakby się wydawało. Wielu próbuje, ale niewielu osobom się to udaje. Znalezienie legalnej pracy jest bardzo trudne, gdyż Tajowie mocno chronią swój rynek pracy. W dzisiejszych czasach praca zdalna, lub e-usługi mogą być dobrym rozwiązaniem, jednak sukces jest w tym przypadku zależny od Twoich umiejętności.


Sposoby na zarabianie w Tajlandii

Nauczanie języka angielskiego

Jest to sposób na legalną pracę w Tajlandii dla przybyszów z zachodu ( jeden z niewielu). Nie jest to praca dla wszystkich, ze względu na konieczność ukończenia specjalnego kursu i pedagogicznych predyspozycji. Rynek jest nasycony i wielu nauczycieli, nawet z kierunkowym wykształceniem nie może znaleźć pracy. Jeżeli jesteś dobry i lubiany przez uczniów możesz zarobić nawet 30 000 THB, ale na tą kwotę składa się praca w szkole i prywatne lekcje. Jest to kwota za którą można się utrzymać, ale nie odłożymy zbyt dużo z tej pracy. Tajowie nie są chętni do nauki i praca nie jest tak łatwa jak to się wydaje.

Jak otworzyć bar na tropikalnej wyspie
Otworzyć bar na tajskiej wyspie to marzenie, które jest ciężkie do zrealizowania.

Otworzyć bar w Tajlandii

Większość przybywających do Tajlandii mężczyzn marzy o własnym barze przy tropikalnej plaży. Biznes jest obarczony wysokim ryzykiem niepowodzenia. Zawsze znajdzie się Taj, który chętnie zostanie naszym wspólnikiem, ale to najkrótsza droga do bankructwa. Z drugiej strony bez znajomości języka ciężko będzie otworzyć bar. W tej branży panuje też ogromna konkurencja. Doświadczenie w gastronomii z pewnością się przyda, ale nie gwarantuje sukcesu. Dodatkowo musisz współpracować z tajki w barach, które pracują na własny rachunek, ale mogą przyciągnąć więcej gości. Jeżeli biznes wypali i twój bar będzie popularny, to niepewna sytuacja polityczna sprawia, że nie wiesz co wydarzy się jutro. Zarobki nie są regularne i ciężko szacować możliwe zarobki.

Zarabianie pieniędzy w internecie.
Tajlandia jest pełna tanich towarów, które można sprzedawać przez internet.

Sprzedaż w internecie

Relatywnie łatwy sposób na zarabianie w Tajlandii. Znalezienie odpowiedniego produktu i pewnego dostawcy to podstawa tego biznesu. Gdy już najdziesz odpowiednie przedmioty, które będziesz mógł sprzedawać z dużym zyskiem na międzynarodowych serwisach aukcyjnych, możesz pomyśleć o własnym sklepie internetowym. Logistyka nie powinna sprawiać dużego problemu, gdyż poczta w Tajlandii i firmy kurierskie działają sprawnie.

ABC Tajlandia to ciekawe zajęcie
Prowadzenie bloga to praca na cały etat. Stron o tematyce podróżniczej jest wiele, Twoja musi być wyjątkowa.

Pisanie bloga podróżniczego

Azja to popularny temat blogów i kanałów na Youtube. Jeżeli wybierzesz ten sposób na zarabianie pamiętaj, że tematyka nie musi dotyczyć Tajlandii. Wybierz temat, w którym jesteś mocny. Praca blogera jest czasochłonna, ale nie wymaga dużych nakładów finansowych. Zarobki pochodzić mogą z reklam zamieszczonych na stronie i ze współpracy z markami. Zarobki kształtują się w zależności od popularności bloga, ale przy dobrej organizacji pracy i sumienności można zarobić 4 000 THB miesięcznie (przy założeniu, że bloga prowadzimy w języku angielskim)

Przewodnik po atrakcjach Tajlandii
Polski przewodnik po Bangkoku to dobry pomysł na zarobienie w Tajlandii.

Polski przewodnik w Tajlandii

To sposób na dodatkowy zarobek dla osób które już mieszkają dłuższy czas w kraju jakim jest Tajlandia. Poznali kulturę, atrakcje turystyczne i życie w tym kraju. Dobrze jest znać podstawy języka i ciekawe miejsca o których nie piszą w przewodnik turystyczny Tajlandia. Trzeba wykazać się sprytem, przebojowością i kreatywnością przy organizacji programu zwiedzania. Zarobki nie będą regularne, ale po wyrobieniu sobie marki, można liczyć na 10 000 THB w miesiącu. Koniecznym warunkiem jest dobry marketing w Polsce i liczne kontakty.

0 thoughts on “Praca w Tajlandii – 5 pomysłów

  • jak chodzi o interes w tajlandii to trzeba lat zeby wyczuc miejscowych oszustow
    kazda tajka chce sie ozenic z obcokrajowcem ktory zamierza otworzyc biznes w tajlandii poznie bedzie zyla z ciebie cala jej rodzina i ciagnela kase az nie padniesz

  • Ja mieszkam tutaj od 1,5 roku i jeszcze tylko przezimuje i wracam. Uwierzcie, że Tajlandia potrafi się znudzić. Jak człowiek przyjeżdża tutaj na 2 tygodnie to traktuje to jak raj, ale z czasem zaczyna dostrzegać minusy. Dla mnie największym minusem Bangkoku jest mentalność Tajów. Największe wady Tajów to wg. mnie niezdecydowanie, brak zapału do pracy, niezaradność i uzależnienie od telefonów. Do tego oczekiwanie na każdym kroku łapówki to codzienność w Tajlandii.

  • Szybki internet i dostęp do sieci nawet w dżungli, dlatego Tajlandia to świetne miejsce dla freelancerów. Można żyć w raju i zarabiać dobre pieniądze. Dodam tylko, że potrzebujemy 2 000 zł żeby żyć na przyzwoitym poziomie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>