Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 
Zarabianie pieniędzy w Tajlandii

Praca w Tajlandii – 5 pomysłów

Zarabianie pieniędzy w Tajlandii nie jest proste dla obcokrajowców, ale nie oznacza to, że sposoby na zarobki w Tajlandii nie istnieją. Praca dla obcokrajowca w Tajlandii. Zobacz 5 pomysłów na zarobienie pieniędzy.

Zarabianie pieniędzy w Tajlandii
Z czego można żyć mieszkając w Tajlandii.


Na wstępie należy zaznaczyć, że wielu zachodnich imigrantów zadaje sobie pytanie: jak zarobić pieniądze w Tajlandii, jednak nie jest to łatwe, jakby się wydawało. Wielu próbuje, ale niewielu osobom się to udaje. Znalezienie legalnej pracy jest bardzo trudne, gdyż Tajowie mocno chronią swój rynek pracy. W dzisiejszych czasach praca zdalna, lub e-usługi mogą być dobrym rozwiązaniem, jednak sukces jest w tym przypadku zależny od Twoich umiejętności.

Sposoby na zarabianie w Tajlandii

Nauczanie języka angielskiego

Jest to sposób na legalną pracę w Tajlandii dla przybyszów z zachodu ( jeden z niewielu). Pamiętajmy, że nie jest to praca dla wszystkich, ze względu na konieczność ukończenia specjalnego kursu i pedagogicznych predyspozycji. Dodatkowo tajskie dzieci wymagają wiele cierpliwości, więc zastanów się dwa razy. Rynek jest nasycony i wielu nauczycieli, nawet z kierunkowym wykształceniem nie może znaleźć pracy. Jeżeli jesteś dobry i lubiany przez uczniów możesz zarobić nawet 30 000 THB, ale na tą kwotę składa się praca w szkole i prywatne lekcje. Jest to kwota za którą można się utrzymać, ale nie odłożymy zbyt dużo z tej pracy. Tajowie nie są chętni do nauki i praca nie jest tak łatwa jak to się wydaje.

Praca w Tajlandii na swoim, czyli jak otworzyć własny biznes w Tajlandii

Najlepiej pracować na swoim, chociaż w Tajlandii właściciele każdej firmy muszą być Tajami. W praktyce muszą posiadać 51% udziałów, więc jak to obejść. Najpopularniejszym sposobem jest kilku lub kilkudziesięciu wspólników, którzy posiadają wspomnianą większość udziału. Mimo, że posiadają większość, to każdy z nich posiada mniej niż np. 5%. Z drugiej strony, artykuł nie dotyczy sposobów na założenie firmy, więc to przedstawię innym razem.

Jak otworzyć bar na tropikalnej wyspie
Otworzyć bar na tajskiej wyspie to marzenie, które jest ciężkie do zrealizowania.

Otworzyć bar w Tajlandii

Większość przybywających do Tajlandii mężczyzn marzy o własnym barze przy tropikalnej plaży. Biznes jest obarczony wysokim ryzykiem niepowodzenia. Zawsze znajdzie się Taj, który chętnie zostanie naszym wspólnikiem, ale to najkrótsza droga do bankructwa. Z drugiej strony bez znajomości języka ciężko będzie otworzyć bar. Dodatkowo w tej branży panuje ogromna konkurencja. Doświadczenie w gastronomii z pewnością się przyda, ale nie gwarantuje sukcesu. Po pierwsze musisz współpracować z tajki w barach, które pracują na własny rachunek, ale mogą przyciągnąć więcej gości. Druga sprawa to wszelkie pozwolenia i co tu kryć powszechna korupcja. Jeśli nie masz przyjaciół ze znajomościami to biurokratyczny walec Cię rozjedzie. Z drugie strony, jeżeli biznes wypali i twój bar będzie popularny, to niepewna sytuacja polityczna sprawia, że nie wiesz co wydarzy się jutro. Zarobki nie są regularne i ciężko szacować możliwe zarobki, szczególnie w czasach okresowego zamykania turystyki.

Zarabianie pieniędzy w internecie.
Tajlandia jest pełna tanich towarów, które można sprzedawać przez internet.

Sprzedaż w internecie, czyli zdalna praca w Tajlandii

Relatywnie łatwy sposób na zarabianie w Tajlandii. Znalezienie odpowiedniego produktu i pewnego dostawcy to podstawa tego biznesu. Gdy już najdziesz odpowiednie przedmioty, które będziesz mógł sprzedawać z dużym zyskiem na międzynarodowych serwisach aukcyjnych, możesz pomyśleć o własnym sklepie internetowym. Logistyka nie powinna sprawiać dużego problemu, gdyż poczta w Tajlandii i firmy kurierskie działają sprawnie.

ABC Tajlandia to ciekawe zajęcie
Prowadzenie bloga to praca na cały etat. Stron o tematyce podróżniczej jest wiele, Twoja musi być wyjątkowa.

Pisanie bloga podróżniczego

Azja to popularny temat blogów i kanałów na Youtube. Jeżeli wybierzesz ten sposób na zarabianie pamiętaj, że tematyka nie musi dotyczyć Tajlandii. Wybierz temat, w którym jesteś mocny. Praca blogera jest czasochłonna, ale nie wymaga dużych nakładów finansowych. Zarobki pochodzić mogą z reklam zamieszczonych na stronie i ze współpracy z markami. Zarobki kształtują się w zależności od popularności bloga, ale przy dobrej organizacji pracy i sumienności można zarobić 4 000 THB miesięcznie (przy założeniu, że bloga prowadzimy w języku angielskim)

Przewodnik po atrakcjach Tajlandii
Polski przewodnik po Bangkoku to dobry pomysł na zarobienie w Tajlandii.

Polski przewodnik w Tajlandii

To sposób na dodatkowy zarobek dla osób które już mieszkają dłuższy czas w kraju jakim jest Tajlandia. Poznali kulturę, atrakcje turystyczne i życie w tym kraju. Dobrze jest znać podstawy języka i ciekawe miejsca o których nie piszą w przewodnik turystyczny Tajlandia. Trzeba wykazać się sprytem, przebojowością i kreatywnością przy organizacji programu zwiedzania. Zarobki nie będą regularne, ale po wyrobieniu sobie marki, można liczyć na 10 000 THB w miesiącu. Koniecznym warunkiem jest dobry marketing w Polsce i liczne kontakty. Uwaga przewodnikami oficjalnie mogą być tylko Tajowie, więc to praca w Tajlandii na czarno.

Przeprowadzka do Tajlandii informacje

Praca w Tajlandii na stałe, czy to ma sens

Każdy marzy o pracy zdalnej z Tajlandii. Leżąc na leżaku i popijając zimne drinki pracować na laptopie. Jak bardzo jest to utopijny obrazek przekonało się już wiele osób. Wbrew temu, co przedstawia wielu vlogerów, przyjazne podejście Tajów do turystów ma swoje granice, które najczęściej wyznaczają pieniądze. Dodatkowo ciężko jest wiązać swoje życie z Tajlandią na stałe, ponieważ Wasza wiza w każdej chwili może nie zostać przedłużona.

0 thoughts on “Praca w Tajlandii – 5 pomysłów

  • jak chodzi o interes w tajlandii to trzeba lat zeby wyczuc miejscowych oszustow
    kazda tajka chce sie ozenic z obcokrajowcem ktory zamierza otworzyc biznes w tajlandii poznie bedzie zyla z ciebie cala jej rodzina i ciagnela kase az nie padniesz

  • Ja mieszkam tutaj od 1,5 roku i jeszcze tylko przezimuje i wracam. Uwierzcie, że Tajlandia potrafi się znudzić. Jak człowiek przyjeżdża tutaj na 2 tygodnie to traktuje to jak raj, ale z czasem zaczyna dostrzegać minusy. Dla mnie największym minusem Bangkoku jest mentalność Tajów. Największe wady Tajów to wg. mnie niezdecydowanie, brak zapału do pracy, niezaradność i uzależnienie od telefonów. Do tego oczekiwanie na każdym kroku łapówki to codzienność w Tajlandii.

  • Szybki internet i dostęp do sieci nawet w dżungli, dlatego Tajlandia to świetne miejsce dla freelancerów. Można żyć w raju i zarabiać dobre pieniądze. Dodam tylko, że potrzebujemy 2 000 zł żeby żyć na przyzwoitym poziomie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>