Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 
Jaki powerbank do samolotu

Jaki powerbank wybrać: ranking 2019

Nastał czas zakupów przed wyjazdem. Jaki power bank do 100zł ranking 2019. Jak wybrać dobry powerbank i na co zwrócić uwagę. Przekopałem niejeden ranking: power bank do 50 i 100zł, ale im dalej w las tym więcej drzew. Na szczęście po tygodniu poszukiwań udało się i kupiłem bardzo dobry power bank za rozsądne pieniądze.

Mam problem z zakupem elektroniki. Zwykle, po przejrzeniu setek stron rankingów i porównań, gdy przychodzi do kupna zakładany budżet jest przekroczony, a i tak czuję że dokładając kilka złotych mógłbym kupić dwa razy lepsze urządzenie. Fora dyskusyjne zasypane są opiniami „ekspertów”, które bazują jedynie na danych producenta oraz sponsorowanymi recenzjami. Jak odnaleźć się w tym labiryncie? Ktoś może powiedzieć, że to nic trudnego.

Powerbank do 50 zł można kupić w każdym markecie

Problem polega na tym, że power banki z marketów często nie wytrzymują 3 miesięcy użytkowania, nie mówiąc już o zapewnieniach producentów, co do parametrów. Dlatego wolę kupić coś droższego niż 9,99zł i korzystać przez dłuższy czas.

Na co zwrócić uwagę kupując power bank

W mojej opinii trzeba określić przeznaczenie i główne cechy na których nam zależy. Power bank możemy wykorzystywać do ładowania telefonu, tabletu, czytnika ebooków, kamer, a nawet laptopa (o czym w dalszej części). Jak wybrać dobry power bank:
1. Pojemność akumulatora – to kluczowa kwestia, decydująca o tym ile razy będziemy mogli ładować np. telefon bez doładowywania power banka.
2. ilość wejść – ilość i typ dostępnych wejść to ważna sprawa jeżeli chcemy ładować więcej niż jedno urządzenie
3. obudowa i waga – mała waga i solidna obudowa to ważne zalety dla podróżujących.
Wśród dodatkowych funkcji pojawiają się najczęściej: funkcja latarki, możliwość zastąpienia akumulatorów zwykłymi bateriami, szybkie ładowanie urządzeń, ciekłokrystaliczny wyświetlacz.

Czy powerbank można zabrać do samolotu

W większości nie ma problemów z przewożeniem w bagażu podręcznym urządzeń typu power bank, akumulatorów i baterii, o ile są to 2 sztuki na pasażera. Power bank w bagażu podręcznym sprawdzi się też na lotnisku przesiadkowym. Zobacz też co spakować do Tajlandii

Uważaj na podróbki elektroniki

Ktoś może powiedzieć, że nie ma sensu zabierać z Polski powerbanka, skoro w Tajlandii na każdym bazarze można go kupić za kilkaset THB. W większości są to marnej jakości podróbki, które nie wytrzymają tygodnia. A brak zasilania na krętych uliczkach Bangkoku szybko może się zemścić.

Jaki power bak kupić

Ja wybrałem power bank Xiaomi Mi 20 000 mAh, który pozytywnie zaskakuje pojemnością, wykonaniem i ceną. W cenie około 100 zł otrzymałem kawał dobrego sprzętu, z którego bez problemu można naładować nawet 12″ MacBooka(!). Dodatkowo obudowa jest wykonana z dobrej jakości tworzywa, a części dobrze spasowane. Dokupiłem do niego silikonowe etui, które chroni przed uszkodzeniami i poprawia ergonomie chwytu. Minusem czarnego silikonu jest to, że przyciąga paprochy i kurz, więc średnio z estetyką, ale dla mniej ważniejsza jest dobre źródło zasilania. Z czystym sumieniem mogę polecić. Nie spieszyło mi się, więc kupiłem PowerBank Xiaomi 20000mAh na Aliexpress. Po 2 tygodniach cieszyłem się nowym power bankiem za rozsądne pieniądze.

One thought on “Jaki powerbank wybrać: ranking 2019

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>