Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 
Najlepsze miejsca w samolocie.

Polskim Busem na lotnisko w Pradze

Dużo tanich lotów do Tajlandii można znaleźć z Pragi. Do czeskiej stolicy możemy dojechać np. Polskim Busem, który zatrzymuje się na dworcu autobusowym Praha Florenc. Zobacz jak dojechać na lotnisko w Pradze (PRG).Przystanek Polski Bus w Pradze

Dokładny adres to Pod Výtopnou 13/10 186 00 Praha. W budynku dworca znajdują się kasy biletowe oraz cześć gastronomiczna, a w okolicznych budynkach funkcjonują agencje turystyczne i biura podróży. W pobliżu działa kilka hoteli i hosteli. Przystanek Polskiego Busa w Pradze Florenc jest położony w pobliżu stacji praskiego metra – Florenc.

Jak dostać się z Florenc na lotnisko Vaclava Havla (PRG)

Droga z dworca Florenc na lotnisko Vaclava Havla PRG tylko z pozoru wydaje się być skomplikowana. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to czekają tylko 3 przesiadki. Po wyjściu z autobusu Polski Bus, kierujemy się do budynku dworca, gdy przejdziemy przez budynek wyjdziemy wprost na wejście do metra. Kupujemy bilet 35Kr i jedziemy 2 przystanki linią żółtą do stacji Mustek, gdzie przesiadamy się do linii zielonej. 6 przystanków dalej wysiadamy na stacji NADRAZI VELESLAVIN. Po wyjściu z metra na powierzchnię jesteśmy na przystanku linii 119, którą dojedziemy na lotnisko w około 17min.

Jak dojechać na lotnisko w Pradze

Drugi sposób to na dotarcie na lotnisko to kupienie biletu na bezpośredni przejazd z dworca Florenc (peron 2) na lotnisko. Regio Jet – Student Agency obsługuje tę linię i jest to droższe rozwiązanie. Sposób najprostszy, ale nie zawsze będziemy mogli z tego rozwiązania skorzystać, gdyż linia kursuje tylko w dzień.

Lotnisko PRG loty w strefie Shengen obsługuje w terminalu 2, dlatego należy kierować się do Terminala 1.

Bilety komunikacji miejskiej w Pradze należy kasować bezpośrednio po wejściu do pojazdu.