Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 
Bhumibol Adulyadej nie żyje

Pogrzeb Króla Tajlandii – informator

Ceremonie pogrzebowe Króla Tajlandii Ramy IX odbędą się w październiku 2017 r. Zobacz informacje dla turystów utrudnienia dla turystów – pogrzeb króla Tajlandii.

Kiedy pogrzeb Króla Tajlandii

Rząd Tajlandii ogłosił, że pogrzeb króla Bhumibola Adulyadej odbędzie się w dniach 25 – 30 października 2017 r. Ceremonia kremacji nastąpi 26 października 2017 r. Przypomnijmy, że Król Bhumibol Adulyadej zmarł 13 października 2016 roku. Ukochany przywódca Narodu Tajlandii był najdłużej panującym monarchą na świecie. Tajskie władze proszą turystów przebywających w tym czasie o uszanowanie uczuć Tajów i wyrozumiałość. Żałoba narodowa została przedłużona o 15 dni – do 27 października.


Koronacja Władcy Tajlandii maj 2019


Pogrzeb króla Tajlandii utrudnienia komunikacyjne

Władze spodziewają się milionów obywateli z całego kraju, którzy przybędą do Bangkoku pożegnać ukochanego władcę. W związku z tym należy spodziewać się wzmożonego ruchu, problemów z zakupem biletów kolejowych, autobusowych i lotniczych. Przewiduje się, że ilość Tajlandczyków, którzy odwiedzą w ostatnim tygodniu października Bangkok, będzie dwukrotnie większa, niż w pierwszych dniach po śmierci króla.

Władze Bangkoku już od kilku miesięcy przygotowują się do przyjęcia tłumów z całego kraju i świata. Pogrzeb króla Tajlandii to światowe wydarzenie, które ściągnie do Tajlandii kilkaset tysięcy dodatkowych turystów, fotoreporterów i dziennikarzy. Planuje się zmianę organizacji ruchu w wielu częściach miasta, szczególnie wokół Wielkiego Pałacu. Drogi wokół miejsca pogrzebowego będą zamknięte od 23 października, a 25 października w okolicy Starego Miasta.

Bezpłatny transport w Bangkoku

Stacje BTS Skytrain i metro MRT będą bezpłatnie przez cały dzień 26 października.
Usługi autobusowe BRT będą wolne od 25-27 października.
Linia Airport Rail Link będzie wolna w dniach 25-26 października.
W dniach 25-26 października w części rzeki Chao Phraya odbędą się bezpłatne, ale ograniczone usługi łodzi.

Gdzie odbędzie się pogrzeb króla Tajlandii

Oficjalne miejsce kremacji znajduje się w Parku Sanam Luang, naprzeciwko Wielkiego Pałacu. Cała okolica będzie zamknięta dla ruchu. Wielki Pałac w Bangkoku zostanie zamknięty w okresie od 5 do 29 października. W trakcie prób uroczystości prosi się o nie wykonywanie fotografii. Królewskie krematorium będzie otwarte dla zwiedzających przez cały listopad w godzinach 7:00-22:00.

Utrudnienia dla turystów w trakcie pogrzebu króla

Wielki Pałac będzie zamknięty w dniach 5-29 dla turystów. Zostanie ponownie otwarty 30 października 2017 roku. Lotniska, hotele, centra handlowe i rynki pozostają otwarte jak zwykle, jednak należy spodziewać się tłumów, dużego ruchu i tłoku. Paruskawan Palace i The Police Museum będą zamknięte dla zwiedzających przez cały październik. Wszystkie inne świątynie i atrakcje będą otwarte jak zwykle.
Noclegi w Bangkoku też mogą być droższe niż normalnie w tym okresie.

Tajlandia będzie miała nowe święta państwowe

Władze Tajlandii ogłosiły, że dni:
13 października – dzień śmierci Bhumibola Adulyadej (święto coroczne)
23 października – pierwszy dzień pogrzebu króla – (święto tylko w tym roku)
26 października – dzień kremacji ciała

Zakaz sprzedaży alkoholu

Na chwilę pisania artykułu nie ma jeszcze informacji o zakazie sprzedaży alkoholu, jednak wprowadzenie takiego zakazu jest spodziewane. Jeżeli zakaz taki zostanie wprowadzony, kluby, bary i puby będą zamknięte.

Jak się przygotować, by uczestniczyć w uroczystościach

Jeżeli chcecie uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych, zarówno w Bangkoku, jak i w całym kraju, to odpowiednio się przygotujcie. Należy nosić ubrania w kolorze szarym. Będą zapewne dostępne w wielu miejscach. Uczestniczenie w uroczystościach pogrzebowych nie jest obowiązkowe, ale nawet gdy nie bierzemy w nich udziału dobrze widziane jest unikanie krzykliwych kolorów. Władze Bangkoku zachęcają turystów, by w tym czasie omijali stolicę Tajlandii, ze względu na spodziewane tłumy. Wszystkie kanały telewizyjne będą transmitowały uroczystości.

Odwołane festiwale i wydarzenia

Wszystkie walki Muay Thai oraz wyścigi konne zostają odwołane przez cały październik.
Imprezy z cyklu Full Moon Party, Half Moon Party i inne eventy na wyspie Koh Phangan zostają odwołane.
Festiwal Wegański na Phuket Vegetarian Festival odbędzie się, ale będzie znacznie skromniejszy, bez parad i imprez towarzyszących.

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>