Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 
Wysyłka z Tajlandii do Polski

Poczta i przesyłki w Tajlandii

Wysyłka z Tajlandii do Polski
Poczta w Tajlandii to charakterystyczne czerwone skrzynki pocztowe i nowoczesne urzędy pocztowe

Czy opłaca się wysłać paczkę z Tajlandii do Polski, ile kosztuje wysyłka i jak długo trwa doręczenie przesyłki do Polski. Po pierwsze, tajska poczta działa dużo sprawniej niż polska, dlatego zdarza się, że przesyłka do Polski idzie krócej niż w kraju.

W tym artykule dowiesz się

 • Jak wysłać przesyłkę z Tajlandii do Polski
 • Ile kosztuje przesyłka z Tajlandii do Polski
 • Jak działa poczta w Tajlandii
 • Czy przesyłka z Tajlandii się opłaca
 • Dlaczego warto nadać nadbagaż pocztą lub kurierem z Azji

Po drugie, w Tajlandii usługi pocztowe i kurierskie są dość dobrze rozwinięte.

Thailand Post, czyli poczta w Tajlandii

Narodowa Thailand Post funkcjonuje bardzo dobrze i zaskakuje szybkością. Kartka pocztowa z Wyspy Phi Phi do adresata w Polsce idzie około 4-5 dni. Kartka z Bangkoku o jeden dzień krócej. Paczki idą trochę dłużej, a termin dostarczenia jest zależny od uiszczonej opłaty. Urzędy pocztowe są nowoczesne, a pracownicy mówią po angielsku.

Ile kosztuje wysyłka z Tajlandii do Polski

Aktualne ceny usług znajdziecie na stronie thailandpost.com (dostępnej w języku angielskim) znajduje się kalkulator wycen przesyłek. Ceny (w chwili pisania artykułu) oscylują w okolicach 80 zł za kilogram, zależnie od sposobu wysyłki.
Cena znaczka pocztowego na pocztówkę wysyłaną do Polski nie przekracza 35THB.

Co prawda obecnie wysyłanie kartek pocztowych przechodzi do lamusa, ale ciągle to ciekawy prezent dla znajomych. Koszty znaczków i widokówek nie są wysokie, więc warto pomyśleć o wysłaniu kliku kartek z drugiego końca świata.

poczta1
Wnętrze urzędu pocztowego w Tajlandii. Kolory podobne jak w Polsce tylko jakość usług nieporównywalna.

Poczta w Tajlandii: jak wysłać paczkę z Tajlandii do Polski

Wiele osób, które kupiły bilety lotnicze do Tajlandii, wybiera budżetowe rozwiązania. Często takie tanie loty do Tajlandii wiążą się z ograniczeniem wagi bagażu. Linie lotnicze wręcz prześcigają się w stosowaniu ograniczeń. Nadbagaż może nas wiele kosztować, dlatego podpowiadamy jedno z rozwiązań. Wiele osób podróżuje jedynie z bagażem podręcznym. Wielokrotnie zdarzyło się mi lecieć do Tajlandii z bagażem podręcznym, który nie przekraczał 7kg. Tak jest to możliwe, dlatego zobacz jak spakować się do Tajlandii. Z pomocą przychodzi tajska poczta i międzynarodowe usługi kurierskie. Jeżeli nie chcemy się rozstać z zakupionymi w podróży przedmiotami, możecie je spakować i wysłać pocztą do Polski.

poczta2

Kurierskie międzynarodowe przesyłki z Tajlandii

Nie tylko poczta w Tajlandii świadczy usługi pocztowe. Ciągle najpewniejszym sposobem wysyłki ją międzynarodowe firmy kurierskie. Dodatkowo ich ceny są wyższe, niż tajskiej poczty, ale dają nam niemal 100% pewność doręczenia. Czas przesyłki to około 7 dni. Niestety, przesyłając nową elektronikę możecie, trzeba pamiętać o cle. Jednak z niewypranymi ubraniami nie powinno być problemu.

Ceny przesyłek Tajlandia - Polska
Przesyłki z Tajlandii do Polski – ceny,
 • Co ciekawe na największym targu Chatuchak możemy zakupione towary przesłać bezpośrednio z targowiska do Polski, z pomocą punktów przyjmowania przesyłek światowych operatorów.
 • Kolejna ciekawostka dotyczy przesyłek nadawanych na wyspach. Do adresata pocierają zwykle, zaledwie dzień później, niż korespondencja ze stolicy.
 • Dodatkowo tajska poczta oferuje szereg usług na światowym poziomie, dlatego warto się zainteresować ich ofertą.
 • Na dodatek ceny usług kurierskich nie są wygórowane, przez co opłaca się z nich korzystać, a z pewnością stanową ciekawą alternatywę.
 • Jeżeli planujecie zakup widokówek, szukajcie ich z dala od atrakcji turystycznych. W ten sposób zaoszczędzicie sporo pieniędzy.
 • Przemyślcie dobrze zakupy pamiątek. Na przykład czasami jest dużo taniej zamówić pamiątki w internecie. Jednak nie chodzi tu tyle cenę, co o wygodę. Po prostu nie będziecie musieli dźwigać ze sobą tony magnesów na lodówkę.
 • Podsumowując, tanie usługi pocztowe i kurierskie mogą być kluczem do podniesienia komfortu naszej podróży. Z drugiej strony pozwolą zaoszczędzić pieniędzy na kolejne podróże.

0 thoughts on “Poczta i przesyłki w Tajlandii

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>