Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 
Plaża Kata na Wyspie Phuket

Plaża Kata na Phuket

Najpiękniejsza plaża na Phuket to bez wątpienia Kata. Jest oddalona od najpopularniejszej zatłoczonej plaży Patong, ale jest o wiele ładniejsza.

Na Wyspie Phuket w pobliżu Kata naprawdę są dwie plaże duża i mała. O ile pierwsza z nich nie wyróżnia się niczym szczególnym od innych plaż w zatłoczonych kurortach, o tyle ta druga jest bardziej urokliwa i mniej zatłoczona. W drodze na nią musimy pokonać spore wzgórze ale widok nam to wynagrodzi. Czysta, lazurowa woda i biały drobniutki niczym mąka piasek sprawią, że poczujemy się tutaj jak w raju.Tajlandia i najpiękniejsze plaże.
Malownicze skały na skraju plaży Kata często pojawiają się w przewodnikach po Tajlandii.

Na krańcach plaży znajdują się malownicze skały, które stanowią wymarzoną scenerię do wakacyjnych fotografii. Często plaża ta jest pokazywana w przewodnikach i folderach turystycznych. Plaża Kata, wraz z plażą Karon to bez wątpienia najładniejsze miejsca na Phuket i najmniej zurbanizowane. Warto też udać się w górę wyspy, skąd rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na obie plaże.
Phuket jest bardzo zurbanizowaną wyspą na której spotkamy więcej Rosjan, niż rdzennych Tajów. Nie jest to dobry wybór na docelowy pobyt, szczególnie że w pobliżu znajduje się szereg mniejszych dziewiczych wysepek.

Kata Beach jest popularna wśród surferów, szczególnie w sezonie monsunowym, trwającym od maja do października można na miejscu wypożyczyć deskę i się wyszaleć na turkusowych falach.

0 thoughts on “Plaża Kata na Phuket

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>