Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 
Targ Patpong to najbardziej znany night market w Bangkoku.

Patpong Night Market – nocny bazar w Bangkoku

Targ Patpong to najbardziej znany night market w Bangkoku.
Na stoiskach Patpong można kupić dobrze wykonane podróbki największych światowych marek na kilka dolarów.

Patpong to nocny market w centrum Bangkoku – Silom. Na ulicy Thanon Patpong codziennie ustawiane są charakterystyczne żółte stragany, które do 1 w nocy uginają się od wszelkiego typu podróbek.

Zegarki najdroższych światowych marek za kilkanaście dolarów, ubrania z najmodniejszych firm za kilkadziesiąt złotych, czy okulary i torby, za które w Europie trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych – wszystko do złudzenia przypomina swoje firmowe pierwowzory, jednak to podróbki. Nikt się nawet nie stara ukrywać, że podrabiane produkty pochodzą z Chin. Jeżeli szukasz i interesują Cię podróbki w Bangkoku to musisz odwiedzić Patpong.

Nocny targ Patpong przy Silom
Patpong nocny targ w Bangkoku wyróżnia się szczególnie żółtym kolorem, w którym są stragany.

Ceny w Bangkoku – Patpong

Ze względu na dużą popularność wśród turystów, ceny podawane przez sprzedawców są zawyżone 3 do 5 razy, dlatego trzeba się targować, jeżeli koniecznie chcemy coś tu kupić. Jednak na duże zakupy lepiej się wybrać np. na market weekendowy Jatujak, gdzie wybór towarów jest dużo większy, a ceny kilka razy mniejsze.
Podróbki markowych towarów to nie jedyna rzecz z której słynie Patpong Market.

Gdzie kupić tanie ubrania w Bangkoku
Tanie zakupy na Patpong wymagają umiejętności negocjacyjnych. Cenę negocjuje się z użyciem kalkulatora.

Dzielnica uciech w Bangkoku

Wzdłuż ulicy po obu stronach ciągną się tajskie bary go-go, w których kilkaset urodziwych azjatek prezentuje swoje wdzięki. Przed klubami i wokół targowiska kilkudziesięciu naganiaczy zaczepia turystów, by zaciągnąć ich to lokalu z Ping Pong Show, masażem lub tańcem erotycznym. Wymachują kartkami z rozebranymi kobietami przed oczami spacerujących turystów. Wejście do barów jest bezpłatne, ale już od wejścia kelnerka będzie oczekiwała pierwszego zamówienia. Uważajcie bo towarzystwo dziewczyn może kosztować dużo. Zobacz ile kosztuje dziewczyna do towarzystwa w barze.
W dzień około 1 w nocy rozpoczyna się składanie stalowych konstrukcji, dlatego szczerze odradzamy nocowania w pobliżu. W dzień po targowisku nie ma śladu.

Nocny targ w Bangkoku Patpong jest czynny w każdej nocy.
Codzienne rozkładanie i składanie stoisk na targowisku to ciężka praca. Nikt nie dba o okolicznych mieszkańców i zachowanie ciszy.

Jak dojechać do Patpong Night Market

Dojazd do targowiska Patpong jest bardzo łatwy. Można skorzystać z i wysiąść na stacji SILOM, następnie trzeba skierować się w ulicę Silom i po przejściu około 200m dotrzemy do marketu. Jeszcze bliżej dojeżdża BTS – stacja SALA DAENG – z której do Patpong jest mniej niż 90 m. Jak wszędzie w Bangkoku możemy też dotrzeć wynajmując tuk tuka, taksówkę, czy skuter.

Czy warto odwiedzić Patpong w Bangkoku

W naszej ocenie sam nocny market nie robi wrażenia i nie wiemy skąd bierze się jego popularność wśród turystów. Jedyne, co nam przychodzi do głowy to położenie w centrum i sąsiedztwo barów go-go, które płacą prowizje dla taksówkarzy którzy przywiozą im gości. Co zamiast? Bangkok nocą tętni życiem i w każdej dzielnicy znajdują się większe i mniejsze targowiska.  Na koniec trzeba jeszcze o ważnej sprawie, jaką jest bezpieczeństwie w Bangkoku. Okolica Patpong to nocne kluby, burdele, salony masażu i inne podejrzane przybytki kontrolowane przez grupy przestępcze. Dodatkowo, w związku z dużym ruchem turystycznych w okolicy działają kieszonkowcy. Należy zwrócić szczególną uwagę na kosztowności i dokumenty, które nosimy przy sobie. Przeciskając się między stoiskami możemy zostać okradzeni i nawet się nie zorientujemy kiedy. Kolejne niebezpieczeństwo, które na nas czyha to nieuczciwy kierowca, który zawyży opłatę za przejazd. Przestrzegamy przed uleganiem namowom naganiaczy, którzy oferują tanie masaże, ping pong show, czy darmowe drinki.