Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 
Siam Paragon Bangkok

Największe centra handlowe Bangkoku – zakupy w Bangkoku

W Bangkoku centra handlowe są ogromne, ich powierzchnia potrafi zrobić wrażenie na każdym Europejczyku. Zobacz które centra handlowe warto tylko odwiedzić, a gdzie robić zakupy w Bangkoku. Przegląd galerii handlowych w stolicy Tajlandii.Generalnie zasada jest prosta im nowsze centrum, tym wyższe ceny. Co ciekawe w centrach handlowych w Bangkoku funkcjonuje trochę inna struktura sklepów, niż w Polsce.

Zakupy w Bangkoku.

Ciężko znaleźć tu wielkopowierzchniowe markety, w przeważającej większości to małe stoiska i sklepiki. Podobnie jak w Europie zwykle całe piętro przeznaczone jest na gastronomię, a kolejne na rozrywkę (kina, centra rozrywki itd.). Z dużych marketów najpopularniejszym jest Tesco Lotus, ale nie znajdują się one w centrach handlowych. Tajowie codzienne zakupy robią na targach i bazarach oraz w sklepach 7-11, których w Bangkoku jest zatrzęsienie.

Centra handlowe w Bangkoku
Przed wejściem do centrum handlowego trzeba przejść przez bramkę i pokazać zawartość bagażu.

Pamiętaj!

W centrach handlowych ceny są dużo wyższe, niż na targach i straganach, a towar ten często ten sam. Tutaj też możesz negocjować ceny, chociaż już nie tak mocno jak na ulicy. Zapamiętaj którym wyjściem wszedłeś do budynku, gdyż bardzo łatwo się zgubić. Przed wejściem do budynku przygotuj torbę lub plecak do przeszukania przez strażnika. Przy wejściach do centrów handlowych znajdują się specjalne bramki wykrywające metale, gdy zapiszczą, należy pokazać strażnikowi zawartość torby lub plecaka. Zakupy w tajskich centrach handlowych potrafią trwać przez cały dzień i człowiek nawet nie wie kiedy ten czas minął.

Największe Centra handlowe w Bangkoku

Siam Paragon Bangkok

Największe i najnowsze centrum handlowe w Bangkoku. Ogromna powierzchnia na której znajdziesz sklepy największych światowych marek. W podziemiach znajduje się największe oceanarium południowej Azji. Nie brakuje rozrywki: 16 sal kinowych, i Food Court ze światową kuchnią. Zakupy w Bangkoku – tutaj ceny powalają z nóg. Galeria handlowa Siam Paragon w Bangkoku jest zorganizowana tematycznie. Każde piętro to inny asortyment:

I poziom LUKSUS i ekskluzywne marki m.in: Versace, Chanel, Rolex, Bvlgari, Louis Vuitton, Prada. Drugie piętro to
II poziom MODA i znane światowe marki m.in: Zara, Armani, Hugo Boss, Swarovski, Greyhound, H&M
III poziom LIFESTYLE i WYPOCZYNEK marki: Sony, Samsung, Bose, Toshiba, ale również salony samochodowe: Aston Martin, Lotus, BMW, Maserati, Ferrari, Lamborghini
IV poziom ŻYCIE I TECHNOLOGIA
V poziom IT I RESTAURACJE
VI poziom WIELOPOZIOMOWE CENTRUM ROZRYWKOWE z kinem IMAX

Centrum Siam Paragon ma własną stację BTS – Siam z której wejdziesz bezpośrednio do budynku.

Najlepsze sklepy w Bangkoku
Central World i Siam Paragon Bangkok sąsiadują ze sobą.

Central World Bangkok

Central World to centrum handlowe sąsiadujące z Siam Paragon. Tutaj ceny są nieco niższe niż w Paragonie. Znajdziesz tu wszystko, a centrum urządzone ma być w stylu uliczek wzdłuż których usytuowano sklepy. W centrum handlowym  Central World można spędzić cały dzień i zanim się zorientujemy już zamykają. Dojazd BTS do stacji Siam.

Gdzie na zakupy w Bangkoku
Zakupy w Terminal 21 mogą zająć cały dzień, a i tak nie zobaczymy wszystkich sklepów.

Terminal 21 Bangkok

Mniejsze centrum nawiązujące nazwą i wystrojem do terminala lotniskowego. Każde piętro to inny kraj. Warto odwiedzić łazienki na każdym piętrze ze względu na ich niesamowity wystrój, zależny od kraju, któremu poświęcono wybrane piętro. Tu również dominują wąskie alejki między poszczególnymi sklepami. Na 7 piętrze znajdują się restauracje, a na ostatnim sale kinowe. Jest to jeden z głównych węzłów komunikacyjnych: stacja metra Sukhumvit, stacja BTS Asok.

Największe centra handlowe w Bangkoku
MBK to centrum handlowe słynące z podróbek i używanej elektroniki.

MBK (Ma Boon Khrong Center)

Kolejne centrum handlowe, co ważne ceny są tu dużo niższe niż we wcześniej opisanych. Kupisz w tym miejscu wszystko – od pamiątek po wyposażenie domu, ubrania (np chiński jedwab) torebki , elektronikę – słowem wszystko. Najciekawsze jest jednak czwarte piętro z elektroniką. Tam są setki stoisk z używanymi telefonami, w większości z nich potrafią zrobić cuda z Waszym telefonem, wymienić niewymienialne części, naprawić telefony, które nie nadają się do naprawy. Wszystko na miejscu i w mniej niż godzinę. Planujesz duże zakupy w Bangkoku elektroniki to lepiej wybrać inne miejsce. Dodatkowo w MBK są tanie kantory w których można wymienić pieniądze po najlepszym kursie, jeżeli nie wymieniliście gotówki na lotnisku. Dojazd BTS National Stadium

Najlepsze miejsce na zakupy przed powrotem do Polski
W Platinum Fashion Mall chodzimy wąskimi alejkami. Kondygnacje są podzielone tematycznie.

Platinum Fashion Mall

Mniej znane centrum handlowe ale oferujące najlepszy stosunek ceny do jakości towaru. Można kupić dobre jakościowo ubrania i produkty, których cenę można negocjować. Przeczytaj nasz artykuł o tym, jak targować się w Tajlandii. To dobre miejsce na zakupy przed powrotem z Tajlandii do Polski. Wokół budynku wieczorem powstaje jedno wielkie targowisko. Dojazd BTS Chit Lom lub Siam i trzeba się przespacerować kawałek wzdłuż Central World

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>