Wynajęcie skutera to dobry sposób na poznanie miasta i okolicy.

10 najczęstszych oszustw w Tajlandii

Tajowie naciągają turystów jak tylko mogą. Zobacz 10 najpopularniejszych przekrętów na turystach.
Z uśmiechem na ustach golą turystów niczym owce. Oszukiwanie przyjezdnych jest społecznie akceptowane i świadczy o zaradności biznesowej Taja. Zobacz na co zwrócić uwagę i jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w Tajlandii

Podróżowanie promem po Bangkoku.
Bilety na łodzie w Bangkoku kupuje się na pokładzie, a nie u naciągaczy na lądzie.

1. Zamknięty Wielki Pałac
Przed bramami stoją ludzie informujący turystów o tym, że pałac jest zamknięty.
W zamian proponują odwiedzenie innej świątyni lub zakup pamiątek w pobliskim sklepie po zawyżonych cenach. Jeżeli wybierzemy pierwszą propozycję, momentalnie znajdzie się taksówka, która Cię tam zawiezie okrężną drogą z wieloma przystankami w sklepach.
2. Wycieczka po mieście taksówką
Taksówkarz, który za 200baht będzie wozić nas po wszystkich atrakcjach turystycznych miasta? Uważaj to popularne oszustwo. Zapłacisz za całodzienne wożenie po sklepach dla turystów, gdzie ceny zawyżone są o kilkaset procent. Najczęściej jedynym wyjściem jest zmiana kierowcy i kurs do mało turystycznego miejsca w pobliżu hotelu.
3. Wydawanie reszty
Zanim turysta przyzwyczai się do miejscowej waluty, często staje się ofiarą oszustwa. Najczęściej Tajowie zamiast wydać resztę z otrzymanego banknotu 1000baht wydają tak jakby otrzymali banknot 500baht. Uważaj bo banknoty są podobne kolorystycznie.

Naciągacze w Tajlandii
Jeżeli kierowca nie chce włączyć taksometra, ustal cenę za przejazd przed kursem.

4. Zepsuty taksometr
W Tajlandii ciężko spotkać taksówkarza, który jeździ w włączonym taksometrem. Jest to częsta praktyka, tak samo jak targowanie co do kosztu kursu. W każdej taksówce musi być cennik (najczęściej dokładnie schowany przed pasażerami) Sprawdź dystans na mapie i przemnóż przez cenę z taryfikatora. Złap kolejną taksówkę i już wiesz jak się targować.
5. Drogocenne kamienie
Trafia Cię niespotykane szczęście, dzisiaj jest ostatni dzień likwidacji sklepu i możesz kupić drogocenne kamienie za połowę ceny – zapewnia oszust. To doskonały sposób na zarobek, ale tylko dla naciągacza. Kamienie w rzeczywistości są bezwartościowe. Nie patrz na „certyfikaty” i inne „dokumenty” przedstawiane przez sprzedającego.

Wynajęcie skutera to dobry sposób na poznanie miasta i okolicy.
Wypożyczalnie skuterów często domagają się odszkodowania za wymyślone uszkodzenia.

6. Zniszczenie skutera
Skutery to popularny środek transportu w Tajlandii. Nie brakuje wypożyczalni w których za 300bath można wynająć pojazd na cały dzień. Dopiero przy oddawaniu skutera jesteśmy oskarżeni o jego porysowanie lub zniszczenie, za co naliczane są zawyżone ceny. Rysy były wcześniej, co więcej zapłaciło za nie już wielu turystów. Przed wynajęciem zrób dokładne zdjęcia wszystkich usterek, by zabezpieczyć się przed tym oszustwem.
7. Bilet na łódź na przystani
Przystanie dla promów i łodzi są pełne reklam biur sprzedających bilety. Spotkać tam można ludzi wyglądających na urzędników lub pracowników przystani, którzy proponują sprzedaż biletów. To oszustwo! Bilety kupuje się na pokładzie i kosztują kilkanaście baht. Przed zakupem biletów na promy odwiedź kilka biur i porównaj ceny.
8. Ping Pong Show
Na rozrywkowych ulicach Bangkoku nie brakuje naganiaczy, którzy proponują bezpłatny pokaz erotyczny. Nie dajcie się nabrać, bo zostawicie tam dużo więcej, niż gdybyście zapłacili za wstęp. Drinki takich lokalach są bardzo drogie. (Jak naciągają klientów w klubach Tajlandii)

Barowe dziewczyny zawsze Cię naciągną.
Bary na kółkach pojawiają się na ulicach Bangkoku, gdy tylko zapadnie zmrok.

9. Tanie uliczne bary
Po zmroku na ulicach Bangkoku pojawiają się mobilne bary, przy których przesiadują atrakcyjne dziewczyny. Jeżeli liczysz, że będzie taniej i równie miło jak w lokalu, mylisz się. Dodatkowo alkohol jest zawsze podrobiony.  Będzie to prawdopodobnie najdroższa woda w Twoim życiu.

6 thoughts on “10 najczęstszych oszustw w Tajlandii”

 • Tajowie udają, że nie znają angielskiego, gdy wychodzi ich oszustwo na jaw. Nie mierzmy wszystkich jedną miarą bo to bardzo życzliwy i sympatyczny naród, a ta garstka oszustów psuje ich wizerunek, tak samo jak prostytutki. Przeciętny mieszkaniec wstydzi się, że jego kraj kojarzy się z prostytucją i oszustwami. Policja nie walczy z oszustwami wystarczająco mocno i na wiele rzeczy przymyka oko.

 • Jak we wszystkich turystycznych destynacjach nie brakuje naciągaczy, ale w dobie internetu wszystko możemy sprawdzić w każdej chwili, więc nie ma się co bać. Uważam, że Tajowie nie potrafią kłamać a ich oszustwa są dziecinne i naiwne. Co więcej w Tajlandii nie brakuje policjantów i ochroniarzy, którzy udzielą pomocy. Gorzej jest z kierowaniem. Zapytany o drogę Taj zawsze wskaże Ci drogę, niezależnie od tego, czy ją zna, czy improwizuje. Pamiętajcie żeby pytać zawsze kilku osób.

  • tajlandia.org says:

   Komentarz w punkt. Kiedyś koniec języka za przewodnika, dzisiaj telefon z internetem daje nawet większe możliwości. Nie każdy napotkany na trasie tubylec zna turystyczne atrakcje w okolicy, ceny opinie i porady dla turystów. Google zawsze pomoże w takiej sytuacji. Mamy XXI wiek, więc korzystajmy z jego dobrodziejstw.

 • Bardzo często można się spotkać ze scamem wokół hoteli o czym nie piszecie. Tajowie są mistrzami w naciąganiu ludzi. A naganiacze potrafią chodzić za wami przez pół dnia. Artykuł bardzo praktyczny, ale właśnie oszustwa w hotelach i ich okolicy to prawdziwa zmora Tajlandii.

 • mój znajomy zamierza sam , nie z grupą turystyczna , bez jakichkolwiek kontaktów pojechac do Tajlandii. Nadmienię,ze nigdy nie był za granica , nigdy nie był w Azji .Czy odradzacie taka podróż .Znajomy zamierza zamieszkac w jakims tanim chotelu i zyć z oszczędnosci zgromadzonych w Polsce ., jest młodym niedoświadczonym człowiekiem …co o tym sądzicie?
  Polacy zamieszkujący Tajlandie opisuja ten kraj prawie jak raj na Ziemi …a jaka jest prawda?
  Prosze o informacje na forum.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>