Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 
Phuket Airport HKT

Lotnisko Phuket

Phuket Airport HKT
Lotnisko Phuket Międzynarodowy Port Lotniczy na Wyspie Phuket

Port lotniczy Phuket (Phuket International Airport) położony w odległości 32km od miasta Phuket to zaraz po Bangkoku najbardziej oblegane lotnisko w Tajlandii.

Niby niewielkie lotnisko na jakiejś wyspie, a rocznie obsługuje ponad 3mln pasażerów. Lotnisko Phuket dysponuje jednym pasem startowym o szerokości 45 metrów i długości 3 000 metrów. Na lotnisku lądują samoloty z całego Świata, najwięcej z Azji, Europy, Ameryki i Australii.
Lotnisko obsługuje dużo lotów bezpośrednich i czarterowych, ze względu na popularny cel turystycznych lotów do Tajlandii. Bezpośrednie loty do Phuket z Polski, Czech, Chin, Niemiec, Rosji, czy Skandynawii.
Z lokalnych tajskich przewoźników do Phuket latają: AirAsia, Nok Air, Thai Airways, Bangkok Airways, Orient Thai Airlines.

Lotnisko Phuket – transfery

Z lotniska w głąb wyspy dostaniemy się pomarańczowym autobusem lub minivanami. Dowiedz się więcej o tym jak dostać się z lotniska Phuket do hotelu.

Loty na Phuket z Bangkoku

Z Bangkoku na Phuket dostaniemy się w około 45 min z jednym z tanich przewoźników. Cena za bilet w jedną stronę to około 1500 TBH. W stolicy Tajlandii samoloty na Phuket startują z lotniska Don Muang. Dla porównania bilet autobusowy na 12-godzinną podróż z Bangkoku do Phuket kosztuje około 700 THB.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>