Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 
BKK Bangkok lotnisko Suvarnabhumi.

Lotnisko BKK Bangkok Suvarnabhumi

Port lotniczy Bangkok-Suvarnabhumi (BKK) jest położony około 30 km na wschód od Bangkoku i jest jednym z największych na świecie.

Uroczyste otwarcie nastąpiło 28 września 2006, a docelowo ma obsługiwać 150mln pasażerów rocznie. Nazwę  „Suvarnabhumi”(oznaczającą złoty kraj lub złotą ziemię) wybrał osobiście król Bhumibola Adulyadeja (Rama IX).

Ten ogromny port lotniczy ma dwa równoległe pasy startowe 120 miejsc postojowych (51 rękawów i 60 bramek), a pięć z nich może obsługiwać Airbusa A380.

Pas startowy lotnisko Suvarnabhumi Bangkok
Charakterystyczna konstrukcja terminala oparta o konstrukcję łukową to ciekawe rozwiązanie architektoniczne.

Bangkok jest jednym z najważniejszych portów lotniczych Azji (tzw. hubów), a Tajlandia jednym z głównych kierunków turystycznych. Z tego lotniska można polecieć praktycznie w każdy zakątek naszej planety, dlatego to dobry punkt przesiadkowy. Funkcjonuje tu mały hotel dla podróżujących, kaplice różnych wyznań, punkty ładowania urządzeń elektronicznych oraz ogólnodostępna sieć WIFI. BKK Suvarnabhumi jest przyjazny dla pasażerów i od lat zajmuje czołowe pozycje w światowym rankingu portów lotniczych.

Lotnisko Suvarnabhumi jest przyjazne dla pasażerów.
Lotnisko Suvarnabhumi za prawie 4mld USD jest w stanie obsłużyć to 76 lotów na godzinę.

Lotnisko jest świetnie skomunikowane z centrum miasta. Zobacz jak dojechać z lotniska Suvarnabhumi do centrum Bangkoku:

Transfery na lotnisko Suvarnabhumi-Bangkok

Na północ od Bangkoku jest drugie lotnisko Don Muang, które po otwarciu portu lotniczego Suvarnabhum obsługuje loty krajowe i tanich przewoźników.

0 thoughts on “Lotnisko BKK Bangkok Suvarnabhumi

  • Lotnisko w Bangkoku jest przepiękne, czyste i nowoczesne. Spędziłam na lotnisku Suvarnabhumi w Bangkoku 12h czekając na kolejny lot i muszę przyznać, że to światowa czołówka według mnie. Dodatkowo tak jak piszecie dużym atutem lotniska w Bangkoku jest dobre skomunikowanie z miastem. Szubka kolejka w kilkanaście minut dowiezie nas do stacji przesiadkowej z sky trainem. Dużo gorzej jest na Don Muang. Tam jechać trzeba rozklekotanym tajskim autobusem.

  • nie przejmuj sie do Don Muang już budują bts pewnie za roku już będzie gotowa linia bo prace ida blyskawicznie
    to dojazd na lotnisko bedzie rownie szybki

  • Na lotnisko można zamówić UBERA lub jego azjatycki odpowiednik GRAB. Nie zdziwcie się jak przyjedzie po Was normalna taksówka, które często jeżdżą również dla GRABA i UBERA.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>