Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 

Lot Qatar Airways do Bangkoku – recenzja

Podróż Warszawa-Katar-Bangkok na pokładzie linii Qatar Airways – nasza recenzja i opinia o katarskich liniach lotniczych. Czy opłaca się lecieć Quatar Airways do Bangkoku?

Na wstępie naszej recenzji Qatar Airways zaznaczmy, że nie jest to sponsorowana recenzja.

Odprawa pasażerów na lotnisku Doha
Przed stanowiskami dla pasażerów klasy pierwszej i business znajdują się dywaniki. Zdarza się że obsługiwani są też w nich pasażerowie ekonomiczni.

Nasze bilety zarezerwowaliśmy bezpośrednio na stronie przewoźnika Qatar Airways Poland, korzystając z promocyjnej oferty. Rezerwacja przebiegła szybko i nie sprawiła nam żadnych problemów. System rezerwacyjny jest przejrzysty i intuicyjny, a strona ma swoją wersję w języku polskim.
Odprawa na lotnisku
Na lotnisku bardzo miła obsługa. Pani zaproponowała nam lepsze miejsca przy wyjściu ewakuacyjnym (zobacz: najlepsze miejsca w samolocie – jak wybrać). Linie lotnicze często trzymają je dla dzieci lub osób starszych, dlatego gdy nikt taki się nie zjawi, proponowane są pasażerom. Bagaże rejestrowane wkładane są do plastikowych pojemników o maksymalnych wymiarach i ważone. Na koniec otrzymaliśmy propozycję założenia karty w programie lojalnościowym.

Rezerwacja lotu na stronie Qatar Airways

Econommy class in Qatar Airways.
Klasa ekonomiczna w A-380 linii Qatar Airways.

Wejście do samolotu

Pasażerowie zapraszani są do samolotu według zajmowanych w samolocie foteli. Przed wejściem do rękawa ostatnia kontrola biletów i ruszamy. Za każdym razem jesteśmy obsługiwani przez wyjątkowo urodziwe panie. Przy wejściu na pokład jest tak samo. W samolocie w trakcie wchodzenia pasażerów mamy fioletowe światło, które zmienia się zależnie od fazy lotu. Personel chętnie pomaga w załadowaniu do schowków bagaży podręcznych.

Stewardessy Qatar Airways.
Stewardessy są ładne, uprzejme i ciągle uśmiechnięte. Dyskretny makijaż i elegancki strój dopełnia całości.

Miejsca w klasie ekonomicznej

Fotele są wygodne i wyposażone ekran rozrywki pokładowej, pilota do gier, złącze usb i wejście słuchawkowe. Na fotelu na każdego pasażera czeka koc, poduszka i słuchawki. Na trasie Doha-Bangkok dodatkowo jednorazowa saszetka w której znajdują się: skarpetki, zatyczki do uszu, szczoteczka i pasta do zębów oraz opaska na oczy do spania. W fotelowym schowku znajduje się kilka magazynów i katalogów oraz instrukcję bezpieczeństwa. Przed startem szef personelu pokładowego osobiście sprawdza ułożenie bagaży w schowkach oraz zapięcie pasów, a stewardessy rozdają jednorazowe chusteczki nawilżające.

Stewardessy Qatar Airways
Stewardessy Qatar Airways są pomocne i uprzejme.

System rozrywki pokładowej

Każdy pasażer ma przed sobą kilkunastocalowy wyświetlacz dotykowy, który ma kilka funkcji:
– umożliwia podgląd z kamer umieszczonych na zewnątrz samolotu
– wyświetla komunikaty dla pasażerów
– umożliwia korzystanie z pokładowego systemu rozrywki
– wyświetla aktualną pozycję samolotu i trasę podróży.
W systemie rozrywki pokładowej możemy: słuchać muzyki, oglądać filmy i programy telewizyjne, grać w gry z wykorzystaniem pilota, obejrzeć prezentację o liniach i o Doha, czy zapoznać się z trasą lotu.
Trzeba obiektywnie przyznać, że duży wybór muzyki i kinowych hitów skutecznie umili lot, nawet najbardziej wymagającym pasażerom.

Posiłki w Qatar Airways.
Wołowina w sosie, puree, marchewka z groszkiem, do tego ryż z warzywami, kajzerka, sernik i białe wino.

Jedzenie w samolocie Qatar Airways

W trakcie lotu mamy możliwość wyboru potraw z karty menu. Zestawy obiadowe są dostosowane do różnych wymagań (m.in. potrawy wegetariańskie, bezglutenowe itd.) i smaczne jak na posiłki samolotowe. Do obiadu dostaniemy metalowe sztućce. W międzyczasie pasażerowie otrzymują liczne przekąski (chipsy, batony, krokiety z mięsem, ciasto).
Z napojów do wyboru mamy wodę, soki owocowe, kawę, herbatę, piwo, wino, wódkę, whisky i koniak. Wybór napojów alkoholowych jest całkiem zacny i nielimitowany. Wśród serwowanych marek znajdują się m.in. Heineken, Smirnoff, Johny Walker, Henessy. Serwowana woda do picia jest ohydna w smaku – szczerze odradzamy.

Rozrywka na pokładzie samolotu
Start i lot samolotu Qatar Airways możemy obserwować z kilku kamer m.in. na stateczniku pionowym.

Lądowanie

Przed lądowaniem zmienia się oświetlenie w kabinie, ponadto nawet gdy oglądamy film na ekranie pojawia się komunikat o zapięciu pasów. Personel zbiera od pasażerów koce, poduszki i słuchawki. Przy wyjściu żegnają nas uśmiechnięte stewardessy.

Sprawdź promocyjne ceny w Qatar Airways

Opinie o Qatar Airways są jednoznaczne: światowa klasa za rozsądne pieniądze. W odróżnieniu od innych linii lotniczych nawet pasażer w klasie ekonomicznej może poczuć się luksusowo. Service jest dużo lepszy niż na pokładzie nawet naszego narodowego przewoźnika. 

Jak znaleźć tanie loty do Azji

Poszczególne linie lotnicze stosują różną politykę sprzedaży biletów lotniczych. W Qatar Airways najtaniej wychodzi rezerwacja bezpośrednio na stronie linii. Fajne jest to, że strona ma też wersję polskojęzyczną. 

Qatar Airways Poland Nie są to najniższe ceny, ale dokładając około 100-200zł do cen chińskich czy ukraińskich linii podróżujemy w rewelacyjnych warunkach, a to można odczuć w trakcie kilkunastogodzinnego lotu do Tajlandii.

0 thoughts on “Lot Qatar Airways do Bangkoku – recenzja

 • Podzielam większość spostrzeżeń ale co do wody zupełnie się nie zgadzam.Latam tymi liniami od roku 2013 kilka razy w roku i zawsze piję głównie wodę (ogólnie spożywam dużo wody) i naprawdę myślę ,że osoba pisząca powyższą recenzję albo ma zbyt wygórowane wymagania albo może przesadziła z innymi wymienionymi napojami.A od siebie dodam,że wśród tych miłych Pań często zdarza się spotkać osobę z Polski która nie obawia się rozmawiać w naszym języku.(pozdrawiam Panią z Biłgoraja)

  • tajlandia.org says:

   Panie Andrzeju cieszy, że spożywa Pan dużo wody, ale sugerowanie nadużywania alkoholu, tylko dlatego, że woda którą otrzymaliśmy była ohydna w smaku jest słabe. Latamy różnymi liniami i tam woda ma smak do przyjęcia (nie jesteśmy żadnymi smakoszami) ma gasić pragnienie i mieć jako taki smak. Ta podczas naszych lotów miała chemiczny posmak, a wiadomo, że przy tak długim locie należy spożywać dużo napojów. Pozdrawiamy Pana i znajomą z Biłgoraja 😉

 • Qatar Airways to moje ulubione linie <3 często mają promocje np. teraz 35% i lot Warszawa - Bangkok - Warszawa kosztuje 2070 zł na loty do czerwca 2017. W tym samym czasie Air China 1890 więc warto dorzucić te kilka złotych za komfort i obsługę.

 • Witam!
  Odradzam podróżowanie liniami Qatar Airways!!!!!!!!15 stycznia 2018r linie te zafundowały mi na lotnisku
  w Bangkoku horror.(jeszcze jednej osobie lecącej do Polski też).Mimo posiadania kart pokładowych
  nie zostałem wpuszczony na pokład samolotu !!!i podczas odprawy paszportowej przedstawicielka linii odebrała nam karty pokładowe i oddała bagaże(prawdopodobnie tzw.overbooking).Przedstwicielstwo linii lotniczej na lotnisku nie chciało udzielić żadnych wyjaśnień ,tylko proponowało kupno nowego biletu!!!!!!!!!Finalnie musieliśmy kupić bilety ale w liniach Emirates(taniej niż ządali w Qatar Airways!!!!!!) i
  wrócić do Polski.Tu okazało się (moja skarga do Urzędu Lotnictwa Cywilnego),że wobec linii Qatar Airways mogę dochodzić odszkodowania jedynie przed sądem powszechnym w Qatarze!!!!!!!!
  Tak,tak bo te linie nie muszą respektować praw pasażerów z Unii Europejskiej!!!!!!!!! I nie respektują!!
  Tak straciłem 2486 PLZ!!!!
  PS!To zdjęcie z odprawy na lotnisku,to chyba robione w czasie przerwy w odprawach!!!!!!!!Tak naprawdę to wygląda to trochę bardziej chaotycznie!!!!!
  Latam często i daleko,ale czegoś takiego jeszcze nie doświadczyłem!!!!!!
  Pozdrawiam

 • Andrzej Dąbrowski says:

  Znalazłem dość znaczną nieścisłość – miejsca przy wyjściach ewakuacyjnych nie są dla dzieci lub osób starszych !!! Podstawowy wymóg to sprawność fizyczna !!! wiek min. 18 lat, podróżowanie bez dzieci, i kilka innych jak zrozumienie komunikatów anglojęzycznych, itp. Przy przejściu ewakuacyjnych siedzi osoba mająca na pomóc w sytuacji awaryjnej. Podróżny nie spełniający wymogów może zostać przesadzony bez zwrotu dopłaty, jaka często jest związana z wyborem takich miejsc (więcej przestrzeni na nogi).

 • Podróżuję do Bangkoku corocznie od kilku lat.Dwa lata temu kupiliśmy z kolegą bilety w QatarAir!!!W drodze powrotnej z Bangkoku do Warszawy mimo przejścia odprawy bagażowej i posiadania kart pokładowych nie wpuszczono nas do samolotu(overbooking???)Przedstwicielka linii wyprowadziła nas do hali odlotów oddała bagaż i wyjaśniła że musimy kupić sobie nowy bilet!!!Po powrocie do Polski i złożeniu reklamacji okazało się że linia Qatar Air nie podlega prawom UE I możemy dochodzić swoich praw tylko w sądzie!!!Oddaliśmy sprawę do adwokata i okazało się że tym sądem jest sąd ale w Qatarze!!!!!!I tak podróżując Qatar Air straciliśmy nerwy o po 2500zł każdy!!!!

  • I tak co roku będziesz powtarzał ten wpis tu na forum? Niemożliwe żebyś nie otrzymał zwrotu kosztów. Chyba, że do nich nie pisałeś…

 • Własnie zarezerwowalam lot warszawa-bangkok z przesiadka w Katarze. Jest to mój pierwszy lot tymi liniami lotniczymi i pierwszy raz na lotnisku w Katarze:) czy jest konieczne wykupienie wizy tranzytowej do Kataru, jezeli nie mamy zamiaru opuszczać lotniska?

  • nie,również nie jeżeli masz dużą przerwe i chcesz zwiedzać miasto wiza nie jest potrzebna (nie możesz odebrać bagażu głównego dlatego jak chcesz jechać na miasto rzeczy niezbędne do weż do podręcznego]

  • …..nie, nawet jak chcesz wyjść pozwiedzać Dohę (a warto) wiza jest dla Polaków bezpłatna. Autobus z lotniska do centrum Doha jedzie około 40min. i kosztuje ok. 10 zł w obie strony

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>