Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 
Recenzja lini Aerofłot-u

Lot liniami Aeroflot do Bangkoku – recenzja

Podróż Bangkok-Moskwa-Warszawa na pokładzie rosyjskich linii Aerofłot – nasza recenzja i opinia o rosyjskim narodowym przewoźniku.
Na wstępie naszej recenzji zaznaczmy, że nie jest ona sponsorowana i bazuje na doświadczeniach z lotu na konkretnej trasie.

Recenzja lini Aerofłot-u
Samoloty Aeroflotu prezentują się dobrze, tylko czemu tak często mają opóźnienia.

Bilety rezerwowaliśmy bezpośrednio na stronie Aeroflot, jednak kosztowało nas to sporo nerwów, gdyż strona nie funkcjonowała poprawnie. Problemy z funkcjonowaniem strony, a później systemu rezerwacyjnego trwały kilka dni. To pierwszy minus.

Lotnisko w Bankgoku – odprawa

Miłym zaskoczeniem byli pracownicy rosyjskich linii Aeroflot na lotnisku. Niezwykle urodziwe panie były bardzo pomocne i uprzejme na tyle, że początkowe problemy z rezerwacją odeszły w cień. Nie było problemów z bagażem i paszportem. Wszystko poszło szybko i sprawnie.
Wejście pasażerów do samolotu opóźniono o 30 minut, ale kto by się tam przejmował. Srebrno-granatowe barwy samolotów wyjątkowo przypadły nam do gustu. W samolocie było w miarę czysto, ale widać że flota jest już wysłużona.

Recenzja lini lotniczych Aeroflot
Personel pokładowy w samolotach Aeroflotu pozostawia wiele do życzenia.

Personel pokładowy w trakcie lotu był nieuprzejmy i sprawiał wrażenie, jakby pracował za karę. Siedzieliśmy w środkowej części samolotu, a za każdym razem brakowało dań do wyboru i dostawaliśmy to co zostało. Na naszą uwagę na ten temat usłyszeliśmy: „jak nie ma, to nie ma”. W innych liniach sytuacja nie do pomyślenia, ale to rosyjskie linie…

Z Bangkoku przez Moskwę

Samolot lądował na podmoskiewskim lotnisku Szeremietiewo SVO z ponad trzydziestominutowym opóźnieniem. Zaraz po wyjściu z samolotu stanęliśmy w długiej kolejce, gdyż bagaże wszystkich pasażerów były prześwietlane w małym pomieszczeniu z jednym stanowiskiem. Jedna z pracownic lotniska sprawdzała bilety osób już w kolejce i przeprowadziła nas (poza kolejką) do pomieszczenia kontroli bagażu, gdyż nasz samolot miał odlatywać za 10 min. Na szczęście lot do Warszawy, również był opóźniony tym razem o 30 min. Widać, że na takie sytuacje są raczej normą i nikt się opóźnieniami nie przejmuje. Coś na kształt sytuacji z filmu „MIŚ”.

SVO lotnisko pod Moskwą Szeremietiewo
Wnętrze lotniska przywodzi wspomnienia z wczesnych lat 90-tych w Polsce.

Lotnisko przesiadkowe wybudowane w 1956 roku lata świetności ma już za sobą, ale jest to lotnisko bazowe Aerofłotu. Wystrój trochę przypomina wczesne lata 90-te w Polsce.

Opinia o Aeroflot

Żeby nie było tak smutno na koniec poszukajmy pozytywów. Pierwszym istotnym jest niższa cena biletów linii Aeroflot, chociaż czasem warto dopłacić kilkadziesiąt złotych za lepsze warunki w innych liniach – to już decyzja indywidualna. Kolejny plus dla personel naziemnego, który stara się jak może, by naprawić błędy i opóźnienia. Widać jakoś to działa, bo loty się odbywają, a samoloty nie latają puste. Samoloty Aeroflotu latają do Bangkoku i na Phuket.

0 thoughts on “Lot liniami Aeroflot do Bangkoku – recenzja

  • Jeżeli ktoś podróżuje samotnie to na tak długiej trasie warto dopłacić te kilka setek do lepszego komfortu, jedzenia i rozrywki na pokładzie. W przypadku gdy lecimy większym gronem różnica w cenie staje się znaczna, a zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na dodatkowe atrakcje w Tajlandii.

    • Zgadzam się, chociaż w Tajlandii 100zł ma wyższą wartość niż w Polsce. Mówiąc w skrócie za zaoszczędzoną kwotę można się fajnie pobawić np. spędzić cały dzień zwiedzając wyspy (łącznie z wyżywieniem). Chociaż osobiście następnym razem chyba wybiorę linie katarskie.

  • witam chce lecić w styczniu 4 osoby najtańsza opcja to ukrainskie linie , potem Aeroflot w cenie 2500 od osoby dremliner kosztuje 3300 i nie wiem czy te 800 zł jest sensowne na dopłate ?

    • To zależy jaką wagę przykładasz do wygody. Jeżeli dasz radę się „przemęczyć” te kilkanaście godzin to za zaoszczędzone 800 zł można dobrze się pobawić. Te męczarnie to częste opóźnienia, gorsze jedzenie, niższy standard obsługi, brak systemu rozrywki pokładowej itd.

  • Witam, podróżowałam 9.01.2020r. Aeroflotem z Warszawy do Bangkoku i na pokładzie była rozrywka: filmy, muzyka bajki dla dzieci. Jedzenie było smaczne. Nie serwowali alkoholu, za to wydaje się że było więcej posiłków aniżeli w Emirates (6.12.2018r.). Obsługa miła. Każdy pasażer otrzymał kocyk poduszkę zatyczki do uszu, kremik nawilżający, jednorazowe kapcie. W toalecie były ogólnodostępne jednorazowe szczoteczki do zębów plus pasta. Poczęstunek był nawet na krótkim odcinku lotu z Warszawy do Moskwy(2h). Byłam mile zaskoczona.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>