Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 
Tanie linie lotnicze w Bangkoku.

Linie lotnicze Thai Lion Airlines – recenzja

Tanie linie lotnicze w Tajlandii każdego roku przewożą miliony pasażerów. Jednym z popularniejszych przewoźników Thai Lion Airlines. Zobacz naszą recenzję tych lubianych linii.

Tajlandia tanie linie lotnicze

W Tajlandii najpopularniejsze linie lotnicze to: Thai Lion, Air Asia, Nok Air, Thai Airways, Bangkok Airways (kolejność według cen biletów). To właśnie Thai Lion Airlines oferuje najtańsze bilety lotnicze. Tajowie cenią firmę również za przywiązanie do tradycji i tajskiej kultury (marka należy do Lion Air Group z Indonezji). Głównym konkurentem firmy jest azjatycki gigant Air Asia (linie malezyjskie), jednak można zauważyć, że jeżeli Tajowie mając do wyboru bilety w podobnej cenie to wybierają linie Thai Lion Air. Dzięki dobremu marketingowi większość klientów uważa, że są to tajskie linie lotnicze. Na ich stronie internetowej nie znajdziemy informacji, że właścicielem jest indonezyjska firma. Trzeba tu zaznaczyć, że są to tanie linia lotnicze i w tej kategorii należy je oceniać. Spodziewanie się bezpłatnego jedzenia, systemu rozrywki pokładowej, czy komfortowych foteli to totalne nieporozumienie.
Głównym lotniskiem firmy jest Bangkok – Don Muang (DMK), zarówno dla lotów krajowych i międzynarodowych.

Loty krajowe Thai Lion Airlines:

– Udon Thani
– Ubon Ratchathani
– Surat Thani
– Krabi
– Hat Yai
Phuket
– Chiang Mai
– Chiang Rai
– Nakhon Si Thammarat
– Hat Yai – Udon Thani
– Chiang Mai – Surat Thani
– Don Mueang – Trang

Loty międzynarodowe Thai Lion Airlines:

– Singapore
– Jakarta (Indonezja)
– Yangon (Myanmar)
– Guangzhou
– Ho Chi Minh (Wietnam)
– Kuala Lumpur (Malezja)

Gdzie szukać tanich biletów lotniczych

Najtańsze bilety znajdziemy na stronie internetowej www.lionairthai.com/en/ Często pojawiają się liczne promocje w których można kupić bilety już za równowartość 40zł. W trakcie dokonywania rezerwacji można zrezygnować z proponowanego ubezpieczenia, przez co dodatkowo obniżymy cenę biletu.

Największym mankamentem, który już na starcie rzuca się w oczy jest strona internetowa na której czasami pojawiają się problemy z rezerwacją i odprawą check-in. Sytuacje są sporadyczne, ale się zdarzają. Co ważne to jedyny minus, który rzucił się mi w oczy podczas wielokrotnych lotów z Thai Lion.
Dużo lepiej jest na lotnisku. Personel naziemny jest miły, uprzejmy i pomocny. Według informacji podanych na stronie waga i wymiary bagażu podręcznego nie powinny przekraczać 40cm x 30cm x 20cm i 7kg, ale w praktyce nikt tego nie sprawdza o ile nie bagaż zwraca uwagi swoim rozmiarem – to duży plus. Kolejka do nadania bagażu idzie szybko.
Nasz lot był opóźniony o 20 min, prawdopodobnie ze względu na to że pasażerów obsługiwał jeden autobus. Opóźnienia startu zdarzają się zarówno na trasach krajowych i międzynarodowych, ale lądowanie bardzo często jest przed czasem.
Samoloty są czyste i jak na loty lokalne dość wygodne. Jako ciekawostkę, trzeba podkreślić, że w ciągu lotu otrzymujemy ciastko i wodę za darmo, co nie jest często spotykane w tanich liniach lotniczych. Dania gorące na pokładzie nie są drogie, w przeciwieństwie do napojów. Personel jest bez zarzutu, mimo młodego wieku oferuje profesjonalny serwis. Mężczyźni pracują w garniturach, natomiast kobiety w uniformach nawiązujących do tradycyjnych strojów ludowych.

Opinia o Thai Lion recenzja lotu
Uniformy stewardess nawiązują do tradycyjnych tajskich strojów ludowych – doceniają to Tajowie i turyści. Drobiazg a cieszy oko.

Na plus:
– niskie ceny przelotów
– profesjonalny serwis
– wygodne fotele
– darmowy wafelek i woda
– czystość i wnętrze samolotów
Na minus:
– błędy na stronie utrudniające rezerwację biletów i późniejszą odprawę
– częste opóźnienia wylotu

Linię oceniam bardzo dobrze. Szczególnie korzystnie wypada stosunek jakości do ceny biletu. Na uwagę zasługuje możliwość rezygnacji z ubezpieczenia, wygodne fotele oraz miły personel.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>