Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 

Kiedy lecieć do Tajlandii

Kiedy lecieć do Tajlandii? Tajskie plaże najlepiej odwiedzić w grudniu
Kiedy najlepiej jechać na plaże Tajlandii? W chłodnej porze roku. Temperatury są wtedy bardziej znośne.

Tajlandia jest na krajem do którego można jechać przez cały rok, jednak pytanie Kiedy lecieć do Tajlandii jest jednym z najczęstszych. Dlatego podpowiadamy, w jakim miesiącu odwiedzić Tajlandię?

W tym artykule dowiesz się:

 • Kiedy lecieć do Tajlandii
 • Tajlandia i pora deszczowa
 • Pory roku w Tajlandii
 • Tajlandia, kiedy otwarcie dla turystów
 • Kiedy najlepiej jechać do Tajlandii
 • Kiedy jest sezon w Tajlandii

Temperatury rzadko spadają poniżej 30 stopni, więc nie ma się co martwić o to, że będzie zimno. W ciągu roku występują okresy, gdy podróż po tym pięknym kraju będzie bardziej komfortowa. Szczególnie dla Europejczyka, który nie jest przyzwyczajony do tamtejszego klimatu.

Tajlandia kiedy lecieć?

Zastanawiasz się kiedy planować wycieczkę do Tajlandii? Otóż w najchłodniejszym okresie roku. Dla większości turystów z Europy temperatury w porze suchej są wysokie i uznawane za tropikalne, ale dla Tajów to kojący chłód w porównaniu do pory gorącej, gdy temperatury przekraczają 40 stopni Celsjusza. Na południu kraju są nieco niższe, ale różnice są ledwo odczuwalne. Przy 40-stopniowych upałach 2 stopnie nie robią dużej różnicy. Jest gorąco i koniec!

Sezon w Tajlandii trwa do marca
Tajowie przyzwyczajeni do wysokich temperatur potrafią się tak ubrać w czasie 37-stopniowego upału

Klimat Tajlandii

Tajlandia leży w dwóch strefach klimatycznych: zwrotnikowej monsunowej (część kontynentalna) i równikowej wilgotnej (część na Półwyspie Malajskim).  Takie położenie geograficzne Tajlandii powoduje, że w różnych częściach kraju występuje odmienna pogoda. Różnice bywają widoczne nawet na niewielkim obszarze np. na Wyspie Samui mogą występować ulewy, a w tym samym czasie na Phuket może być piękna plażowa pogoda lub gdy na Phuket leje od kilku dni na Wyspie Phi Phi może być pięknie i słonecznie. Podobnie zachmurzony i deszczowy Bangkok nie oznacza, że na wyspach nie ma pięknej pogody. Pogoda w Tajlandii zmienia się jak w kalejdoskopie i może być to zaletą, przy dobrym zaplanowaniu podróży.

Pory roku w Tajlandii

Pora deszczowa występuje od czerwca do października. To okres, gdy ruch turystyczny zamiera, przez systematyczne, obfite opady. W zależności od regionu Tajlandii może padać raz na kilka dni, albo codziennie.

Pora chłodna to okres od listopada do lutego, czyli szczyt sezonu turystycznego. Sporadyczne opady i umiarkowane temperatury, jak na Tajlandię, sprawiają że jest to najlepszy okres na odwiedzenie wysp w okolicach Phuket i Krabi.

Pora gorąca i sucha przypadająca na okres od marca do maja, to okres kiedy temperatury w Tajlandii są tak wysokie, że często uniemożliwiają normalne funkcjonowanie w godzinach okołopołudniowych. Tajowie spędzają ten czas w klimatyzowanych pomieszczeniach, biurach, centrach handlowych itd.

Wysokie temperatury dla europejczyków to dla tajów narmalna temperatura
W czasie sezonu wodę pitną dla turystów dostarcza się ciężarówkami

Kiedy lecieć do Tajlandii

Okres kiedy na wycieczkę do Tajlandii wybrać się najlepiej ze względu na pogodę, to okres od listopada do połowy do marca. Wtedy nie występują tak wysokie temperatury, jak latem. Dlatego w tym okresie przypada wysoki sezon turystyczny w Tajlandii. Odradzamy wycieczkę w tym okresie, gdyż ceny są wysokie, a tłum turystów skutecznie uprzykrzy na nasz pobyt.

Sprawdź ceny biletów lotniczych do Tajlandii

Bilety Tajlandia w listopadzie

Tajlandia w grudniu

Tanie loty Tajlandia w lutym

Tajlandia w marcu

Pora deszczowa w Tajlandii

Od połowy maja do października trwa pora deszczowa w Tajlandii. Znacząco wzrasta wilgotność powietrza, przez co zwiększa się odczuwalność wysokich temperatur. Połączenie wysokich temperatur powietrza i częstych opadów deszczu skutecznie utrudni plażowanie, ale ma to swoje plusy. To dobry okres dla osób, które chcą zwiedzać kraj, zabytki i ciekawe miejsca. Pogoda na plażowanie się raczej nie nadaje, ale do podróżowania jak najbardziej. Nie należy się obawiać pory deszczowej, gdyż Tajlandia w tym czasie ma wiele zalet:

 • dużo niższe ceny niż w porze suchej
 • mniejszy tłok w okolicach atrakcji turystycznych
 • łatwiejsze podróżowanie
 • rzadziej jesteśmy wystawieni palące słońce
 • możemy liczyć na bardziej indywidualne traktowanie
 • tańsze bilety lotnicze

Tajlandia wczasy – kiedy lecieć do Tajlandii?

Podsumowując, Tajlandia to dobry kierunek o każdej porze roku. Według  nas najlepszy termin kiedy warto jechać to przełom października i listopada oraz przełom marca i kwietnia. Nie jest to szczyt sezonu turystycznego, więc koszty będą niższe. Atrakcje turystyczne będą mniej oblegane i pogoda będzie bardziej umiarkowana. W październiku  odbywa się festiwal wegetariański na Phuket o którym głośno na całym świecie za sprawą uczestników okaleczających swoje ciała. W kwietniu w Tajlandii odbywa się Songkran, czyli wielka zabawa w oblewanie się wodą. To dokonała okazja do poznawania lokalnej kultury. Jeżeli zamierzasz wylegiwać się na plaży i mieć gwarantowaną pogodę zaplanuj wyjazd na grudzień, styczeń lub luty.

Kiedy lecieć do Tajlandii bez kwarantanny

Od listopada Polska znalazła się wśród krajów z których podróżni nie muszą poddawać się obowiązkowej kwarantannie. Sprawdź najnowsze informacje dotyczące restrykcji przy wlocie do Tajlandii. Przed wylotem sprawdź stronę naszej ambasady.