Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 
Khaosan Bangkok

Khao San Road to Bangkok w pigułce

Legendarna ulica backpackersów Khao San Road to dobre miejsce na rozpoczęcie pobytu w stolicy Bangkok. W okolicy można znaleźć mnóstwo tanich hosteli i obiektów noclegowych. Na ulicy pełnej klubów, pubów i straganów mamy cały przemysł turystyczny w pigułce.

Khaosan najlepiej odwiedzić wieczorem, kiedy szara, betonowa dżungla niknie w mroku, a kolorowe światła zmieniają to miejsce w tętniące życiem centrum rozrywkowo-gastronomiczne. W okolicznych garkuchniach spróbujemy za około 2-3zł najpopularniejsze tajskie potrawy. Oczywiście znajdują się tutaj studia tatuażu, salony masażu, stragany z pamiątkami i podróbkami markowych ubrań, galerie obrazów i sklepy z garniturami. Ot Tajlandia w pigułce. Wybierając noclegi w Bangkoku w okolicy Khao San Rd. lepiej szukać czegoś oddalonego od tej głośnej ulicy, chyba że zamierzamy bawić się do białego rana i hałas dobiegający z ulicy nie będzie nam przeszkadzał.

Khao San Road backpackerskie centrum stolicy Tajlandii

Ulica Khaosan rozkwita nocą.
Neony na Khaosan w Bangkoku.

Obecnie Khao San Road razem z równoległą Rambuttri Alley stanowią jedność, z tym że ta druga jest bardziej gastronomiczna, pełna kafejek, restauracji i punktów. Najpopularniejsze kluby to ciągle Khao San.

To dobre miejsce na jedną noc, dłużej zostawać nie ma sensu bo Bangkok czeka. Bez wątpienia jest to najbardziej impreowa ulica w Bangkoku, ale pełna turystów, a wyjazd do Tajlandii tylko po to, żeby imprezować z Europejczykami to chyba nie jest to o co chodzi. Khao San jest głośne więc odradzamy też nocowanie w pobliżu. Tanie hostele w Bangkoku lepiej wybierać w dalszej okolicy od Khao San, bedą tańsze, mniej zatłoczone i często o wyższym standardzie.

Jak dojechać z lotniska na Khao San Road

Najtańsza opcja na transport z Lotniska Suvarnabhumi na KhaoSan Road to Airport Rail Link. Kolejką należy dojechać do stacji Phaya Thai, a następnie taxi lub tuktuk. Z lotniska jeżdżą też bezpośrednie busy na Khao San. Jeżeli cenimy wygodę to możemy wziąć taksówkę z lotniska  Suvarnabhumi na Khao San Rd, , ale trzeba uważać, by nie stracić czasu i pieniędzy na jazdę z nieuczciwym taksówkarzem.

Zdjęcia z Khao San Road Bangkok

Kiedy jechać na Khao San Road

Na Khao San Road wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie. Późnym popołudniem ulica zapełnia się stoiskami z ubraniami i pamiątkami z Chin. Później stopniowo przybywa stoisk z jedzeniem, a wieczorem w miejsce sklepików przynoszone są stoliki. Nie wiadomo skąd pojawiają się głośniki i DJ. Wraz z napływem turystów dostawiane są kolejne stoliki przez co około północy ulicą idzie się wąskim korytarzem szerokości półtora metra. Wraz z upływem czasu z Khao San ubywa stolików i stoisk z gastronomią. Około 3-4 ulica jest już na tyle szeroka, że wjeżdżają na nią tuk tuki, oczekujące na pijanych imprezowiczów. Na ulicę wkraczają ekipy sprzątające. W dzień trwają dostawy towaru i niezbędne prace remontowe i konserwacyjne. To zaskakujące jak ulica Khao San zmienia się w ciągu doby.

Hostele przy Khao San w Bangkoku

Tanie hotle przy Khao San Road
Hostele wokół Khao San Road są tanie, ale standard bywa różny.

W okolicy Khao San znajduje się najwięcej hosteli i tanich gasthouseów w Bangkoku. Nie bez powodu ulica ta jest nazywana najbardziej backpackerską ulicą świata. W okolicy kręci się sporo młodzieży, która postanowiła zaszaleć na wyjeździe do Tajlandii. Jeżeli chcesz poznać nowych ludzi z całego świata i wspólnie poimprezować, to miejsce jest dla Ciebie. Nie jesteś typem wiecznego imprezowicza to wybierz hotel z dala od Khao San Road, gdyż w okolicznych hostelach trwa wieczna impreza i możesz zapomnieć o przespanej nocy. Wystarczy zamieszkać kilka ulic dalej, by cieszyć się ciszą i spokojem w pokoju hotelowym, a wieczory poświęcać na imprezy na Khao San Rd.

Ciemna strona Khao San Road – na co uważać

 

Gdzie zgłosić kradzież w Tajlandii
Policja pełni rolę dekoracyjną, nie masz co liczyć na pomoc z ich strony. Zawsze staną po stronie Taja.

Okolica cechuje się wysoką przestępczością. Najczęstsze są kradzieże, tak na ulicach, jak i w hostelach, ale to nie jedyne przestępstwa. Na kradzieże kieszonkowe nikt już nie zwraca uwagi, każdej doby setki turystów tracą pieniądze i dokumenty. Popularne są kradzieże na tzw. szarpaka, polega to na tym, że do idących turystów podjeżdża złodziej na skuterze i wyszarpuje torebkę, aparat czy telefon. Mimo surowych kar nie brakuje narkotyków, a tłumy tajskich prostytutek przesiadują w barach. Na Khao San Road kupisz wszystko, od podrabianych dokumentów, przez nielegalny gaz rozweselający po broń. Wszystko zależy od zasobności Twojego portfela. Co ciekawe wszystko to niemalże pod oknami posterunku tajskiej policji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>