Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 
Targ weekendwy Chatuchak w Bangkoku.

Chatuchak targ weekendowy JJ Bangkok

Targ weekendowy Chatuchak (inaczej Talat Jatujak) to jeden z największych tego typu obiektów na świecie. W każdą sobotę i niedzielę ten największy targ Bangkoku odwiedza ponad 300 000 osób.

Na ponad 100 000m2, podzielonych na 27 sekcji, znajduje się ponad 15 000 stoisk handlarzy z całego kraju. Można tu kupić niemal wszystko, a na terenie obiektu znajdują się punkty nadawania przesyłek międzynarodowych, liczne tajskie bankomaty, a nawet punkt szpitalny. Dlatego można tu spędzić cały dzień: zrobić zakupy, zjeść a nawet zrelaksować się na tajskim masażu.

Chatuchak ceny przesyłek Tajlandia - Polska
Przesyłki z Tajlandii do Polski – ceny. Ile kosztuje paczka z Tajlandii do Polski

Chatuchak w Bangkoku informacje

Część z turystów na miejscu wysyła zakupy do swojego kraju, jednak stawki za przesyłki są dość wysokie. Wszystko zależy od ciężaru, ale jesteśmy w drugiej strefie europejskiej (oczywiście tej droższej). Zobacz też artykuł o poczta w Tajlandii, jak wysłać przesyłkę do Polski.
Szacuje się, że tylko 30% odwiedzających stanowią turyści, którzy mogą robić zakupy po lokalnych cenach, a nie tych „turystycznych”. Płacić można gotówką lub kartą i tutaj wiadomo, że można oszczędzić korzystając z Revoluta, dlatego zobacz, co trzeba wiedzieć o Revolut w Tajlandii. Dodatkowo wśród kolejnych straganów są też kantory, więc jak skończą się Wam Bahty możecie wymienić walutę.
Chatuchak to targ weekendowy, jednak funkcjonuje nie tylko 2 dni w tygodniu.
Środa – czwartek (rośliny) 6.00-18.00
Piątek (sprzedaż hurtowa) 6.00-18.00
Sobota – niedziela (targ weekendowy) 6.00 am – 6.00 pm

Na targ dojedziesz kolejką BTS (Mo Chit), metrem (Kamphaeng Phet) autobusem, lub taksówką.

Jak się przygotować do odwiedzenia Chatuchak Bangkok

Po pierwsze, zapomnijcie o przybyciu tam z walizką lub dużym plecakiem. Alejki są wąskie, a ludzi jest bardzo dużo, więc zwyczajnie nie przejdziecie. Drugą rzeczą są napoje, które warto kupić wcześniej na zapas. Nie zapomnijcie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i pilnowaniu dokumentów.

Między poszczególnymi stoiskami biegną wąskie korytarze, którymi przemieszczają się klienci. Bardzo łatwo się zgubić pośród kolejnych alejek, dlatego warto korzystać z nawigacji w telefonie oraz planów targowiska, dostępnych brzy bramach głównych.Główne punkty orientacyjne mogą stanowić wieża zegarowa, stacja BTS i metra,

Mapa Chatuchak weekend market w Bangkoku

Zobacz w Google Maps.

Przy zakupach trzeba się targować, dobrze też porównać ceny na różnych stoiskach. Zobacz 10 sposobów na targowanie się w Tajlandii. Trzeba się liczyć z tym, że szybkie zobaczenie całości to kilka godzin, bez dłuższego przeglądania towaru, więc weźcie to pod uwagę.  Na miejscu dobrze zjemy, odpoczniemy w salonie masażu i kupimy pamiątki z Tajlandii w niskich cenach.

Chatuchak Market nocą

Targ jest zamykany o 18, ale wcale to nie znaczy, że okolica pustoszeje. Wokół Chatuchak życie w prowizorycznych barach i garkuchniach toczy się do późnych godzin nocnych. Często przesiadują w nich handlarze z bazaru po całodziennej pracy. Zdecydowanie jest tam wtedy więcej Tajów niż turystów. Na chodnikach wokół targu rozkładane są stragany z używanymi rzeczami, w których bezdomni i biedacy sprzedają to co udało im się znaleźć na ulicy. Dodatkowo życie tętni tu przez całą dobę. Między innymi dzięki Tajom, którzy przyjechali tu z prowincji, by przez 48 godzin sprzedać swoje towary.

Atrakcje w okolicy Chatuchak

Odwiedzając bazar Chatuchak warto zobaczyć okoliczne atrakcje:

Nocny market w Bangkokuna tyłach Chatuchak po zmroku otwiera się targ złodziei. Towary są używane i łatwo zostać oszukanym.

Muzeum dla dzieci w Bangkoku (Bangkok Children’s Discovery Museum) – świetne miejsce dla dzieci i rodziców.  Kilka pięter nauki przez zabawę. Całość podzielona na strefy wiekowe, co ważne wstęp jest bezpłatny.

Park Chatuchak – duży kompleks parkowo-rekreacyjny z jeziorem i egzotyczną roślinnością. Miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców, którzy odpoczywają na trawie w piknikowej atmosferze. Obok parku Lumpni jest to najładniejszy park w Bangkoku.

Or Kor Tor w Bangkoku.– targ owoców

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>