Targ weekendwy w Bangkoku.

Chatuchak targ weekendowy JJ Bangkok

Targ weekendowy Chatuchak (inaczej Talat Jatujak) to jeden z największych tego typu obiektów na świecie. W każdą sobotę i niedzielę ten największy targ Bangkoku odwiedza ponad 300 000 osób.

Na ponad 100 000m2, podzielonych na 27 sekcji, znajduje się ponad 15 000 stoisk handlarzy z całego kraju. Można tu kupić niemal wszystko, a na terenie obiektu znajdują się punkty nadawania przesyłek międzynarodowych, liczne tajskie bankomaty, a nawet punkt szpitalny.

Ceny przesyłek Tajlandia - Polska
Przesyłki z Tajlandii do Polski – ceny,

Część z turystów na miejscu wysyła zakupy do swojego kraju, jednak stawki za przesyłki są dość wysokie. Wszystko zależy od ciężaru, ale jesteśmy w drugiej strefie europejskiej (oczywiście tej droższej). Zobacz też artykuł o poczta w Tajlandii, jak wysłać przesyłkę do Polski.
Szacuje się, że tylko 30% odwiedzających stanowią turyści, którzy mogą robić zakupy po lokalnych cenach, a nie tych „turystycznych”.
Chatuchak to targ weekendowy, jednak funkcjonuje nie tylko 2 dni w tygodniu.
Środa – czwartek (rośliny) 6.00-18.00
Piątek (sprzedaż hurtowa) 6.00-18.00
Sobota – niedziela (targ weekendowy) 6.00 am – 6.00 pm

Na targ dojedziesz kolejką BTS (Mo Chit), metrem (Kamphaeng Phet) autobusem, lub taksówką.

Między poszczególnymi stoiskami biegną wąskie korytarze, którymi przemieszczają się klienci. Bardzo łatwo się zgubić pośród kolejnych alejek, dlatego warto korzystać z nawigacji w telefonie oraz planów targowiska, dostępnych brzy bramach głównych.Główne punkty orientacyjne mogą stanowić wieża zegarowa, stacja BTS i metra,

 

Przy zakupach trzeba się targować, dobrze też porównać ceny na różnych stoiskach. Zobacz 10 sposobów na targowanie się w Tajlandii. Trzeba się liczyć z tym, że szybki zobaczenie całości to kilka godzin, bez dłuższego przeglądania towaru. Na miejscu dobrze zjemy, odpoczniemy w salonie masażu i kupimy pamiątki z Tajlandii w niskich cenach.

Chatuchak Market nocą

Targ jest zamykany o 18, ale to nie znaczy, że okolica pustoszeje. Wokół Chatuchak życie w prowizorycznych barach i garkuchniach toczy się do późnych godzin nocnych. Często przesiadują w nich handlarze z bazaru po całodziennej pracy. Zdecydowanie jest tam wtedy więcej Tajów niż turystów. Na chodnikach wokół targu rozkładane są stragany z używanymi rzeczami, w których bezdomni i biedacy sprzedają to co udało im się znaleźć na ulicy.

Atrakcje w okolicy Chatuchak

Odwiedzając bazar Chatuchak warto odwiedzić okoliczne atrakcje: nocny market, muzeum dla dzieci w Bangkoku, duży kompleks parkowo-rekreacyjny oraz targ owoców Or Kor Tor w Bangkoku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>