Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 

Bangkok Night Markets – najlepsze nocne bazary

Najlepsze nocne bazary w Bangkoku to atrakcja, której można poświęcić wiele godzin, a ciągle nie ma się dosyć. Zobacz które nocne bazary (night markets) w Bangkoku warto odwiedzić, co można tam zobaczyć i jak do nich dotrzeć. Bangkok tętni życiem całą dobę. Nocne targowiska to znak rozpoznawczy Tajlandii – to trzeba zobaczyć na własne oczy. 

Nocne targowiska w Bangkoku, które trzeba odwiedzić

Tajowie kochają zakupy i zabawę dlatego tak popularne są tu nocne markety, czyli bazary otwierane po godzinie 18 i zamykane o 2-3 w nocy. Night Market to nie tylko stoiska z ubraniami, perfumami i innymi gadżetami. To cała otoczka gastronomiczno-rozrywkowa z barami, restauracjami itd. Pierwotnie night market organizowano w weekendy i były one swego rodzaju świętem na, które czekało się cały tydzień. Obecnie większość nocnych bazarów w Bangkoku jest czynna codziennie, ale większość odwiedzających stanowią turyści. W mniejszych miastach zwyczaj pozostał i tak np. w Chiang Mai największy nocne targowisko jest otwarte w niedzielę (Walking Street). Tajowie gromadzą się z przyjaciółmi na mniejszych lokalnych bazarach i wspólnie biesiadują do późnych godzin nocnych.

1. Talad Rot Fai 1 (Srinakarin Train Market)

Train market w Bangkoku
To z pewnością najciekawsze nocne targowisko w Bangoku.  Rods Antique -koniecznie odwiedźcie tą część nocnego bazaru.

To jedno z największych targowisk w Bangkoku, dawniej zwane Train Market, obecnie zostało przeniesione w nowe miejsce. Do 2013 roku znajdowało się na północ od ChatuChak Market, wzdłuż torów kolejowych (stąd nazwa), ale wraz z rozbudową kolejki BTS musiało zostać zamknięte. W nowym miejscu targowisko jest większe i podzielone na strefy. Największym mankamentem jest dojazd. Wśród towarów największą grupę stanowią starocie i przedmioty typu vintage. Ten największy targ staroci w Bangkoku to miejsce spotkań kolekcjonerów z całej Tajlandii i przypomina ogromny antykwariat. Sprzedawcy są mili i pozwalają buszować wśród wystawionych towarów. Jak wszędzie trzeba się liczyć z tym, że w sprzedaży są też postarzane przedmioty i podróbki, ale to akurat norma.

Najciekawszym miejscem targowiska jest budynek postindustrialny Rod’s Antique. Tam prezentowane są najcenniejsze przedmioty z całego świata.  Można sobie robić zdjęcia, ale nie należy dotykać eksponatów – które często mają wartość muzealną.

W strefie „Market” znajdziecie prawie trzy tysiące stoisk z przeróżnymi towarami, lepszej i gorszej jakości – dla każdego coś dobrego. Ceny są niskie, ale prawdziwe zakupowe zwierzęta ucieszy możliwość targowania się. Zobacz 10 trików jak targować się w Tajlandii. Buty, odzież, walizki i plecaki, elektronika i pamiątki to tylko część ze sprzedawanych produktów. Nie brakuje też kiczu, który ciągle ma swoich wiernych miłośników.

Na końcu znajdziecie sprzedawców, którzy tak jak za dawnych lat towar wystawiają na ziemi. Wśród sprzedawanych tam towarów przeważają wyrzucane starocie i prywatne pamiątki.

Jest nie tylko ogromne targowisko, ale również popularne miejsce spotkań. Możemy skosztować lokalnych specjałów i napić się piwa w towarzystwie znajomych. Szybka rada: kupujcie małe porcje bo smakołyków jest zatrzęsienie. Talad Rot Fai 1 najlepiej odwiedzić w weekend, chociaż czynne jest codziennie z wyjątkiem poniedziałków.  Zarezerwujcie sobie kilka godzin 😉

Jak dojechać na Rot Fai Market
Ten nocny bazar jest oddalony od centrum Bangkoku i najlepszym środkiem transportu będzie taksówka. W weekend są duże korki, więc lepiej dojechać BTS do stacji On Nut i dopiero stamtąd łapać taxi. Nocny market znajduje się na tyłach Seacon Square Shopping Mall.

2. Talad Rot Fai 2 (Ratchada Train Market)

Targowiska w Bangkoku, gdzie na zakupy.
Talad Rot Fai 2 to mniejszy klon targowiska Talad Rot Fai 1, łatwiej do niego dojechać, ale nie oferuje on połowy atrakcji większego brata.

Talad Rot Fai 2 Ratchada jest młodszym bratem Talad Rot Fai 1, podobne do poprzedniego, ale dużo mniejsze. Nazwa „Train Market” ma być „nawiązaniem do nawiązania” pierwotnego bazaru Train Market w Bangkoku, ale targowiska nie mają już nic wspólnego z pociągami i handlem wzdłuż torów.  Niewątpliwym atutem jest łatwiejszy dojazd, stacja metra MRT (Thailand Cultural Center) znajduje się kilkadziesiąt metrów od bazaru. Targowisko znajduje się na tyłach Esplanade Shopping Mall. To również popularne miejsce spotkań Tajów, rzadko odwiedzane przez turystów. Targowsko można podzielić na 3 główne strefy: gastronomiczną, rozrywkową i handlowo-usługową. Zamysłem było przeniesienie atmosfery z bazaru Srinakarin do bardziej dostępnej części miasta. Udało się! Targowisko jest małe, ale dzięki temu ma fajniejszą atmosferę, a stoiska rzadziej się powtarzają. Wokół straganów powstało wiele salonów fryzjerskich i tatuażu. Miejsce wydaje się być nastawione bardziej na turystów, ale jest ich tu mniejszość.

Jak dojechać do Ratchada Train Market

Nocny Bazar Ratchada Night Market znajduje się na tyłach Esplanade Shopping Mall. Najprościej dojechać tu metrem, do stacji Thailand Cultural Center. Wystarczy przejść przez centrum handlowe lub obejść je bokiem, by trafić to krainy kolorowych namiotów.

3. Patpong Night Market

Targ Patpong to najbardziej znany night market w Bangkoku.
Na stoiskach można kupić największych światowych marek, ale ceny są dość wysokie.

Nocny market Patpong to jeden z najbardziej znanych turystycznie nocnych bazarów w Bangkoku. Ciężko powiedzieć czemu zawdzięcza swoją popularność, bo nic szczególnego go nie wyróżnia, z wyjątkiem żółtego materiału którym wyłożone są stoiska. Ceny są wysokie, towar bardzo mizernej jakości, do tego tłok i hałas dobiegający z otaczających klubów. Patpong to również jedna z ulic czerwonych latarni w Bangkoku, ale nie o tym jest ten artykuł.  Na dobrą sprawę cały night market ogranicza się do jednej ulicy na której rozstawiane są stoiska w 3 rzędach. Kupić można tutaj wszelkie podróbki, od lekarstw na potencję, przez ubrania światowych marek, zegarki i elektronikę.

Jak dojechać do Patpong Night Market   

Można skorzystać z metra i wysiąść na stacji SILOM, następnie trzeba skierować się w ulicę Silom i po przejściu około 200m dotrzemy do marketu. Jeszcze bliżej dojeżdża BTS – stacja SALA DAENG – z której do Patpong jest mniej niż 90 m. Jak wszędzie w Bangkoku możemy też dotrzeć wynajmując tuk tuka, taksówkę, czy skuter.

4. Pratunam Night Markets, czyli targowiska w dzielnicy Pratunam

Nocny Market w Bangkoku, który najlepszy?
Nocne bazary wokół Pratunam w Bangkoku nie są jednym dużym targowiskiem,to wiele rozproszonych stoisk wzdłuż centrów handlowych.

Pratunam to najbardziej „zakupowa” dzielnica Bangkoku. Jeżeli zastanawiasz się gdzie jechać na zakupy w Bangkoku to właśnie tam! Duże centra handlowe, jak słynny Platinium Fashion Mall są zamykane o 20, ale przygotujcie się na kolejne zakupy, bo to dopiero połowa zabawy. Przed centrami handlowymi, które można spotkać tu co krok funkcjonują setki, jeżeli nie tysiące stoisk na których możesz kupić praktycznie wszystko i to w bardzo atrakcyjnych cenach. Jak to bywa w Tajlandii na nocnych bazarach toczy się życie. Można tu zrobić zakupy, dobrze zjeść i pobawić się w prowizorycznych barach. Stoiska wypełniają każdy fragment wolnej przestrzeni.  Najwięcej stoisk jest przy wejściach do centrów handlowych.

Jak dojechać do Pratunam Night Markets

Najlepiej dojechać BTS do stacji Chit Lom, a następnie iść w stronę  skrzyżownia ulic Phloen Chit (którą podążacie) i Ratchadamri w którą należy skręcić. Wzdłuż centrum handlowego Central World Bangkok rozpoczynają się nocne targowiska. Można też dopłynąć łodzią (Pratu Nam) i potraktować to jako dodatkową atrakcję.