Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 
Oszuści w Tajlandii

10 sposobów na naciągaczy w Tajlandii

W popularnych turystycznie miejscach Tajlandii możemy się natknąć na naganiaczy, którym nie warto ufać. Zobacz najpopularniejsze triki, na które napierają się miliony turystów.

Oszuści w Tajlandii
Hotelowi naciągacze w Tajlandii to najmniej szkodliwy typ, gorsi są naganiacze barów i burdeli.

Odwiedzając Tajlandię musimy wyrobić w sobie pewien rodzaj obojętności na różne zaczepki. Na każdym kroku możemy spotkać osoby, które będą nas starały się zaciągnąć w jakieś miejsce, gdzie przepłacimy kilkukrotnie.

Tajlandia oszustwa i największe scamy


Najczęstsze propozycje dotyczą: taniego hotelu, taniej taksówki, masażu, erotycznego show, wizyty w barze. Wiele osób, które zaoferują Ci pomoc, będzie chciało na Tobie zarobić, a nie koniecznie Ci pomóc. Musicie być czujni. Często lepiej zasięgnąć informacji w internecie, niż tracić czas i pieniądze. Wiele sklepów, biur podróżny, barów czy hoteli płaci za przywiezienie klienta, dlatego Tajowie tak chętnie biorą udział w tym procederze.
Naciągacze potrafią być cierpliwi, dlatego dyplomatyczne „mayby later”, spowoduje tylko to, że naciągacz przyklei się do Was na dobre. Zobacz też Jak naciągają w tajskich barach i klubach.


Zobacz najpopularniejsze artykuły:


Zobacz też:

10 najpopularniejszych oszustw w Tajlandii

Jak pozbyć się naciągacza w Tajlandii:

1. Bądź stanowczy i asertywny
Nie staraj się być uprzejmy. Odmów grzecznie, ale stanowczo.
2. Nie wdawaj się w dyskusję
Naciągacz będzie chciał Cię wciągnąć w dyskusję, aby dowiedzieć się więcej o Tobie i zatrzymać Twoją uwagę.
3. Nie zatrzymuj się
Naciągacze mają swoje punkty od których nie chcą się zbytnio oddalać. Dlatego zaczepiony idź dalej i odmów zaczepiającemu Cię Tajowi.

Oszustwa w Tajlandii to prawdziwa zmora

4. Udawaj, że rozumiesz tylko język polski
Tajowie mają słabe zdolności lingwistyczne. W większości znają podstawowe zwroty w języku angielskim. W rozmowie w języku polskim szybko się poddają. To jeden ze skuteczniejszych sposobów.
5. Nie zdradzaj celu podróży
Zaczepiany pytaniem „gdzie idziesz”, wskaż palcem jakiś widoczny punkt, lub nie odpowiadaj wcale.
6. Omijaj największe atrakcje
Zatrzymując tuk tuka lub taksówkę, jako cel podróży nie podawaj znanej atrakcji turystycznej tylko jakiś punkt w pobliżu. Zapłacisz dużo mniej.

Jak pozbyć się natrętów w Azji

7. Nie masz pieniędzy
Nie mam pieniędzy to doskonała odpowiedź na spławienie naganiaczy.
8. Mam już hotel
Zatrzymywany przez hotelowych naganiaczy zawsze odpowiadaj, że masz już zarezerwowany hotel. Listę hoteli możesz sprawdzić sobie w serwisach noclegowych typu booking.com
9. Nie zgadzaj się na dodatkowe atrakcje
Wybierając taksówkę zaznacz, że chcesz jechać bezpośrednio do celu, bez przystanków po drodze. W przeciwnym razie możesz objechać najdroższe sklepy w mieście i stracić cały dzień.
10. Potwierdzaj informacje u kilku osób
Informacje staraj się weryfikować u kilku napotkanych osób. Tajowie mają zwyczaj udzielania informacji, nawet gdy nie mają o nich zielonego pojęcia.

Trzeba się liczyć z tym, że w większości sytuacji turyści są traktowani w Tajlandii jako, źródło dochodu. Tajlandia jest jednym z najpopularniejszych turystycznych kierunków. Każdego roku przez Tajlandię przewijają się miliony turystów, dlatego ciężko o indywidualne podejście ze strony Tajów. Przez lata kolejne pokolenia niemal do perfekcji opanowali sztukę zarabiania na turystach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>