Tajlandia porady informacje
Grupa Publiczna · 2 członków
Dołącz do grupy
 
Łysienie, zmiana koloru włosów

10 największych kompleksów Azjatek

Jaki jest ideał piękna w Tajlandii, co powoduje największe kompleksy u Tajlandczyków. Jakie są kompleksy Azjatek? Czego zazdroszczą Polkom Tajki? Zdziwisz się jak różne jest wyobrażenie piękna w Europie i Azji. Każda kobieta pragnie być piękną, ale jak to mówią nie jest ładne, co jest ładne, ale co się komu podoba.

Kanony piękna w Azji są diametralnie różne od tych panujących na zachodzie. Blada skóra, piegi, rude włosy i duży nos mogą być obiektem pożądania!

Tajlandia – ideał piękna i urody

Na wstępie należy zaznaczyć, że artykuł opisuje największe kompleksy w Tajlandii, ale w większości krajów Azjatyckich pożądane i znienawidzone cechy wyglądu są bardzo zbliżone. Faktem jest, że duży wpływ na powstawanie tych kompleksów ma globalizacja i kultura masowa. Kolejna rzecz to to, że nikt nie chce być jak inny, każdy chce się wyróżnić, a gdy każdy ma taki sam kolor oczu, włosów itd nie jest to łatwe. Z całą pewnością doszukiwanie się tu genezy postkolonialnej – jak chcą naukowcy rasy białej – jest kompletną bzdurą. Należy pamiętać, że kanony piękna również się zmieniają w czasie. Dawniej w Polsce opalenizna wyróżniała chłopów i niższe warstwy społeczne, dziś opalenizna jest w modzie. Wydaje mi się, że wraz z modą na zdrowy tryb życia, już niedługo również u nas pojawi się moda na jasną zdrową cerę.

Tajlandia to kult urody

Tajlandia jak każde rozwinięte społeczeństwo, jest krajem gdzie panuje kult urody. Media społecznościowe, miliony zdjęć w każdej chwili i miejscu, duża konkurencja na rynku pracy, wymagają by być zawsze piękną. Do tego otaczające reklamy, na których widać ludzi o rysach azjatyckich, ale śnieżnobiałej gładkiej skórze, skutecznie kształtują kanony piękna.

10 rzeczy, które Azjatki chcą zmienić w wyglądzie

Blada skóra w modzie w Tajlandii
Jasna skóra i brak opalenizny świadczy o wyższej pozycji społecznej, ale unikanie słońca w Tajlandii nie jest łatwe.

1. Kolor skóry
W Azji, odwrotnie niż na zachodzie, popularny jest biały kolor skóry. Nie ma tu solariów, a modne Azjatki unikają wystawiania skóry na słońce, jak tylko mogą. Ciemny odcień skóry to powód do zmartwień dla tajskich dziewczyn oraz… mężczyzn. Im jaśniejszy odcień skóry, tym wyższa pozycja społeczna. Trzeba tutaj zaznaczyć, że naturalny odcień skóry Tajek i Tajów bywa różny, jedni mają ciemniejszy, inni jaśniejszy. Dla przedstawicieli kultury zachodniej urodziwe Tajki o śniadej karnacji są bardzo atrakcyjne. Ich skóra nie jest czarna, ani brązowa – można powiedzieć, że kolor to coś pomiędzy mleczną czekoladą, a kawą z mlekiem.

Przemysł kosmetyczny szybko to wykorzystał i w sklepach nie brakuje preparatów wybielających skórę. Większość kosmetyków ma właściwości wybielające: kremy, balsamy do ciała, żele pod prysznic, mydła, maseczki itd. Ideałem jest śnieżnobiała cera, za którą młode Tajlandki i Tajlandczycy są w stanie zapłacić wiele pieniędzy i wyrzeczeń. Jak w Tajlandii unikać słońca? Sposobów jest mnóstwo: wszelkiego typu parasolki, czapki i stroje skrzętnie zakrywające skórę, do tego kremy z dużym filtrem, a w miastach nie wychodzenie na słońce – istne wariactwo.

Jak kobiety na całym świecie, również Azjatki mają kompleksy

Aparaty na zęby w Tajlandii dlaczego tak dużo
Krzywe zęby to problem większości Azjatów, a aparat ortodontyczny to powód do dumy.

2. Zęby
Drugi największy kompleks dotyczy zębów. Przeważająca część (80-90%) ma krzywe zęby, ale to nie są problemy z jakimi borykamy się w Europie. Azjaci z reguły mają małe ciała i w małych szczękach zęby się zwyczajnie nie mieszczą (jakby to dziwnie nie brzmiało). Zdarza się że ich uzębienie jest tak zniekształcone, że zęby rosną prawie w dwóch rzędach. Szczególnie widać to u ludzi w biedniejszych rejonach. Proste i ładne zęby są wyznacznikiem statusu społecznego, dlatego tak często widać aparaty ortodontyczne na zębach Tajlandczyków. Tu również rynek szybko odpowiedział na zapotrzebowanie i branża ortodontyczna jest bardzo rozwinięta, a posiadanie aparatu to powód do dumy, radości i chwalenia się nim wszędzie. Aparaty są w różnych kolorach i często widać szeroko uśmiechających się Azjatów, których zęby zdobią aparaty ortodontyczne.

Seksowne, uwodzicielskie spojrzenie Tajlandia
Oczy to częsty kompleks wśród kobiet w Azji, szczególnie ich kolor , rzęsy i powieki.

Czego wstydzą się Azjatki

3. Oczy
Kolejny kompleks dotyczy już wyłącznie kobiet. Chodzi o brak uwidocznione drugiej powieki, przez co Tajkom ciężko się umalować. Nie tylko powieka bywa problemem, ale pozostałe cechy rasy żółtej, czyli ciemne oczy i ich skośny kształt oraz bardzo rzadkie rzęsy. Ze względu na koszty większość Tajek decyduje się na półśrodki. Specjalny sposób malowania ma sprawić złudzenie drugiej powieki, czasami również makijaż permanentny. Odpowiednim makijażem można również „zaokrąglić” szparę oczną. Soczewki kontaktowe, które zmienią kolor oczu na szary, zielony, niebieski (najpopularniejsze kolory) i sztuczne rzęsy dopełnią całości.

Tajlandia – medycyna estetyczna to tutaj rzecz normalna i nie tak kosztowna, jak w Polsce – dlaczego nie skorzystać? Tajskie kobiety, które na to stać, chętnie i często korzystają z zabiegów medycyny estetycznej. Jest to najskuteczniejszy sposób, bo trzeba obiektywnie przyznać, że wymienione półśrodki są kosztowne, czasochłonne, a efekt jest często niezadowalający.

Operacja w Tajlandii ile kosztuje i gdzie
Operacje plastyczne są bardzo popularne w Azji i dużo tańsze niż w Europie. Turystyka medyczna to ważna gałąź gospodarki.

4. Nos
Szeroki płaski nos to kolejny powód do zmartwień. Ideałem jest mały, wąski i zadarty nosek rodem z japońskich kreskówek. Tajskie nosy w niczym ich nie przypominają i stąd tak duża popularność operacji plastycznych. Jest to branża rozwinięta na niespotykaną w Europie skalę. Sztuczki makijażowe które mają optycznie zwęzić nos to najpopularniejsza metoda walki z tym kompleksem.

Największe kompleksy Azjatek

5. Kształt twarzy
Azjatki mają bardzo duże kompleksy na punkcie kształtu twarzy. Wystające kości policzkowe, szeroka twarz i żuchwa to coś, czego nienawidzą w swoim wyglądzie Azjatki. Idealny kształt to buźka z anime, ale łatwo nie jest, gdyż tajska twarz bardzo rzadko ma pożądany kształt litery V.

6. Pryszcze
Tajowie i Tajki w większości mają bardzo duże problemy z cerą. W wieku dojrzewania trądzik jest bardzo mocny i często pozostawia blizny na całe życie. Głównie wpływ na takie problemy mają uwarunkowania genetyczne, wysoka temperatura oraz zanieczyszczenia w powietrzu (kurz). Tu większe problemy mają zdecydowanie chłopcy niż dziewczynki. Bardzo wielu mężczyzn ma na twarzy szpecące blizny z okresu młodości. Preparaty oczyszczające, maseczki to kolejny duży dział w każdej drogerii.

Piękne Tajki mają swoje kompleksy

Łysienie, zmiana koloru włosów
Czarne włosy niepoddające się farbowaniu i formowaniu to jeden z kompleksów na, który Azjatki nie mają wpływu.

7. Czarne proste włosy
Wszyscy Azjaci mają czarne, grube i proste włosy. O ile u mężczyzn nie stanowi to większego problemu, to dla kobiet to prawdziwa zmora. Wszelkie próby ich podkręcania kończą się niepowodzeniem. Farbowanie przynosi krótkotrwały efekt, gdyż ciemny pigment szybko powraca, przez co tajska blondynka utrzyma jasny kolor zaledwie kilka dni. Później włosy z jasnego blondu zmieniają się w „brudny” żółty, w różnych odcieniach zależnych od zastosowanej farby. Naturalnie Tajowie mają do późnej starości czarne włosy, ale kobiety często muszą farbować je na czarno, gdyż wszystkie te zabiegi niszczą i osłabiają włosy.

Azjatyckie piękności narzekają na swój niski wzrost

8. Wzrost
Jak wspomniałem, Azjaci są drobnej postury. Tajka o wzroście 160 zalicza się już do wysokich. Dlatego tak popularne są tu koturny. Jeżeli widzisz atrakcyjną wysoką Tajkę, uważaj to pierwszy znak ostrzegawczy. Koniecznie zobacz 10 rzeczy, jak rozpoznać ladyboya.

Tajskie cycki nie są duże
Małe piersi u drobnych Tajek to normalna rzecz, ale przecież by się wyróżnić cyckami to można iść pod nóż.

Tajki przywiązują dużą wagę do swojego wyglądu

9. Małe piersi
Drobne ciało to też małe piersi u Tajki. Operacje ich powiększania są bardzo popularne. Te dziewczyny, które nie chcą iść pod nóż, stosują bieliznę ze specjalnymi wkładkami.

Jakie cechy wyglądu lubią Tajki
Taki zarost to efekt wielotygodniowych starań. Tajowie zazdroszczą zarostu obcokrajowcom, a wielu marzy o gęstej brodzie.

10. Owłosienie
Na koniec ciekawostka, która z kolei bardziej przysparza problemów mężczyznom, niż kobietom – chodzi o owłosienie ciała. Jak wspomniałem wyżej, azjatycki zarost jest rzadki, ciemny, z grubym włosem. Tu kobiety mogą być zadowolone, gdyż nie muszą często depilować ciała. Problemem jest to dla mężczyzn, którzy marzą o bujnym zaroście na twarzy. Azjaci z brodą wyglądają jakby się najedli ości 😉 Wyhodowanie jakiegokolwiek zarostu to spore osiągnięcie. Tajowie często się golą raz na 7-10 dni. Wielu obcokrajowców wiele by dało, by nie musieć się rano golić, przed wyjściem do pracy. 😉

0 thoughts on “10 największych kompleksów Azjatek

    • Widać, że Twój komentarz to trochę „wyższy” poziom dyskusji w takim razie nie zamierzamy dyskutować z takimi argumentami. Z jednej strony przyznajemy rację, że stereotypy są głupie, podobnie jak kompleksy. Niestety są i o tym piszemy. W odróżnieniu od innych tego typu artykułów, my piszemy na podstawie własnych, wieloletnich doświadczeniach z pobytu w Tajlandii. Uwierz, że większość tajskich dziewcząt marzy o tym by być chociaż kilka centymetrów lub mieć blond włosy, których kolor będzie jasny dłużej niż kilka dni.

  • Nie rozumiem tych zachwytów nad Azjatkami. Większość jest mała i jakby opuchnięta na twarzy. Te azjatyckie piękności to zwykle pomieszane geny rasy żółtej i białej.

  • Podobała bym się Tajom 🙂
    Naturalnie jasna blondyna, błękitne oczy. W dodatku mam bardzo jasną karnacje jestem dosłownie taka biała że aż świece 🙂 podobnie jak Tajki unikam słońca żeby być jaśniejsza od koleżanek ❤ zauważyłam właśnie że podobam się Azjatom natomiast naszym Polakom nie bo mówią że jestem za biała Byłam kiedyś też z Hiszpanem i przyznam że miał dosyć tego że nie chciałam wyjść na plażę ani ogólnie na slonce bo nie chcialam się opalić. Na końcu mnie nazwał rasistką, bladą blondyną, duchem :/ Widzę natomiast że Azjatą nie przeszkadza to że jestem taka jasna ❤ a wręcz przeciwnie ❤

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>